Валерій Брезденюк, мистецтво ”ебру” і майдан

Валерій Брезденюк
Вчора дізнався подробиці про одного з загиблих на майдані – 50-річного Валерія Брезденюка з  Жмеринки. Ця людина мала справді золоті руки, адже свої картини він малював на воді! Саме завдяки його роботам та участі у шоу Україна має талант я дізнався про старовинну турецьку техніку ‘’ебру’’ (малювання на воді, або як ще її називають – мармурування).

Ебру з турецької означає ‘’на воді’’. Але не дивлячись на турецький переклад, батьківщина ебру достеменно не встановлена. Різні версії говорять про Китай, Туркменістан, Індію, Пакістан. Але якщо говорити мовою фактів, найстаріший артефакт, який був створений за допомогою техніки ебру, був знайдений у горах Алтаю – це мармуровий малюнок, що був переведений на шкіру. Вік його близько двох з половиною тисяч років.

Під час свого розвитку, найбільшої популярності мистецтво ебру набуває у Турції, де на даний момент воно використовується для декорування паперу і навіть духовної практики (це і не дивно, адже вода – це священна рідина у всіх країнах світу, і її властивості ще практично не розкриті.)

Експерти кажуть, що навчитися техніці ебру не так і складно, якщо у вас вийде потоваришувати з водою. Але водночас майстер ебру має постійно духовно розвиватися, поглиблювати свої знання про світ і бути завжди відкритим для нього.  Після створення малюнка, його можна перевести на дерево, кераміку, папір, завдяки чому з’являються нові, унікальні, елементи декору.

Валерій мріяв поїхати у Турцію, щоб повчитись у справжніх майстрів техніки ебру, але…вже не судилося.

Світла і вічна пам’ять!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>