Соціальна графіка від Саймона Прадеса

ДумкиМистецтво ілюстрації звісно дотичне до живопису, але що стосується різних соціальних життєвих ситуацій – саме плакат і графіка, звісно що – майстра, можуть передати повний спектр тої чи іншої проблематики. Одним з таких майстрів безперечно є німецький ілюстратор Саймон Прадес.

Всі ті, хто вже знайомий з роботами Саймона Прадеса, характеризують його, як лаконічну і стриману, але водночас емоційну і чуттєву людину. Він буквально декількома штрихами і відтінками може зобразити саме те, що турбує суспільство і його особисто.

Одна з його особливих серій плакатів народилась, як реакція на страшну трагедію на Фукусімі; тоді він об’єднався з іншими митцями у тематичний арт-проект ‘’Молитва за Японію’’.

Вибух на Фукусімі він передав вибухом емоцій і використав для цього туш і перо, а також – ніжні пастельні акварелі. Свої плакати він створив у традиційній японскій техніці живопису. Його плакати, що поєднювали у собі інформаційний хаос, сльози і страждання, приреченість, але й водночас віру і надію, зачепили не тільки японців, але і увесь світ.

Потрібно відзначити, що Саймон Перес – справжній майстер зображати емоції і він майстерно володіє технікою малювання тушшю. У його активі – вже безліч графічних портретів, серед яких і старі клоуни, шо вже не можуть посміхатись так, як раніше; і дивовижні тварини, що наповнені сотнями різних об’єктів: від небесних світил до людських фігур і предметів побуту. А ще у безлічі його філософських ілюстраціях взагалі важко ‘’доплисти’’ до їх суті.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>