‘’Руки чинять опір йому’’: історія одного шедевра

Білл Стоунхейм
Першим випадком, що свідчить про “прокляття” картини, вважається раптова смерть мистецтвознавця, якому автор приніс її на оцінку. Наступною жертвою “Рук” став актор Джон Марлі, що очевидно купив її у художника. Але на той момент ще мало хто здогадувався про зловісну властивість полотна, але проте, можливо, родичі загиблого актора поспішили позбавитися від картини. Подальша ж доля картини вимагає ретельнішого розгляду, тому як виявилася вона на смітнику. Може бути на тому б її історія і закінчилася, та не все так просто.

 

Лежить собі картина, явно не шедевр, прямо в купі сміття, а тут певна сім’я знаходить її, несе додому і там здійснює вчинок, не передбачений жодним трактатом по психіатрії – вішає картину до дитячої кімнати.! У дитячій кімнаті чотирирічній дочці в першу ж ніч бачиться на страшній картині жахливі речі: діти рухаються, б’ються і заходять за двері. Дві ночі дівчинка намагалася умовити батьків зняти страшну картину, але вони поступили і цього разу відповідно до законів жанру фільму жахів – повісили відеокамеру, що реагує на рух. Подейкують, камера спрацьовувала і не раз, але конкретне відео так і не було зняте.

 
Декілька років про картину “Руки чинять опір йому” не було ні слуху ні духу. Поки вона не спливла на інтернет-аукціоні, як картина з привидами. Тут на сайт обвалився шквал листів із скаргами на різні погіршення здоров’я, викликані необмеженим переглядом проклятої картини. Реакція не змусила себе довго чекати – на сайті з’явилося повідомлення про небезпеку для здоров’я. Слава, а разом з нею і вартість картини росла не по днях, а по годинах.

 
Найсміливішим з усіх, виявився власник приватної галереї, що вирішив прикрасити свою експозицію саме цим полотном. Листи відтепер стали приходити до нього, в тексті яких переважали вимоги негайного знищення картини, а також пропозиції екзерцистського характеру. Галерист не витримав і прибрав картину  подалі від очей. На цьому її історія закінчується і подальша доля картини “Руки чинять опір йому” невідома.

За матеріалами: artwwworld.org.ua

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>