Плодові потрети Джузеппе Арчімбольдо

Ваза з овочами
Думаю, більшість з вас, шановні читачі, вже не раз бачили картини, виконані з овочів та фруктів, адже цей вид живопису вже міцно укорінився у світі. І по сьогоднішній день митці, що працюють у даному виді живопису, намагаються здивувати своїх глядачів унікальними картинами з дарів нашої матінки природи. Але цікаво, з чого і з кого це все розпочалось?

Одним з перших, хто почав використовувати овочі і фрукти у своїй творчості, був італієць Джузеппе Арчімбольдо, що народився у 1527 році. Народившись у Мілані, він фактично все своє життя працював і жив при дворі імператорів династії габсбургів і був особистим художником імператора Римської Імперії – Фердинанда.

Починав він, як і більшість, з звичайних картин, але з часом захопився ‘’Живим’’ живописом і зразу ж став дуже популярним. Використовував він у своїй творчості не тільки плоди, але і квіти, дерева, зерна і навіть книги. Завдяки вдалому розміщенню всіх предметів, у просторі виходив просто дивовижний ефект світлотіні.

Тематику для свої робіт він вибирав просто таки кардинально різну. Тут і розважальні портрети, серьозні роботи з прихованим змістом (картина ‘’Юрист’’ виконана з птахів, риби і брудних квітів), так і повні каламбури (картина ‘’Кошик з фруктами’’, якщо її перевернути, стає головою у шапці).

Зразу ж після смерті про художника забули, але у 21 столітті Арчімбольдо знову у моді. Його картини знаходяться у найіменитіших світових галереях, а його творчість надихає безліч митців по всьому світу!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>