Мозкові шедеври від Грега Дана

Кора

Що ми знаємо про наш мозок? Це, напевно, найскладніша структура на планеті Земля, але водночас і прекрасний світ – це зайвий раз доводять нам роботи Грега Дана.

Так, Грег малює… мозок і його структуру! Справа у тому, що Грег спочатку здобув докторську ступінь по неврології і лише згодом вирішив поєднати своє життя з живописом.

З самого початку він надихався роботами основами азіатського мистецтва, і сами роботи митців цієї країни нагадали йому схеми яскравих нейронів мозку. Як каже сам Грег, інколи дуже складно відрізнити лісовий пейзаж і картину мозкового ландшафту.

Нейрони

Починав Грег свій творчий шлях з мінімалістичних картин. Він надихався схемами нейронів мозку, але він не змальовував їх, а використовував для створення абослютно нової композиції.

Створювання нейронних картин надавало митцю відчуття повного Дзену.

Грег Дан постійно розвивався і з часом і створив абсолютно нову техніку – чорнила видуваються на папір, що їх не адсорбує і в результаті чорнила розливаються на папері і з’являється деревовидна структура нейронів.

Мозок

Фішка у тому, що саме ця техніка дозволяє створювати абсолютно випадкову структуру нейронів, так як і є у нашому мозку;  а малюючи від руки, такого ефекту ніколи не досягти.

Ну а останній часом Грег малює свої картини методом ‘’мікротравлення’’, що він створив разом з художником Брайаном Едвардсом. Спочатку нейрони малюються на папері, потім сканує і створює загальну композицію, використовуючи спеціальні комп’ютерні програми. Після цього створюється зображення з пунктирних ліній. Від кутів, під якими лінії пересічуться, залежить як світло відобразиться на гравюрі. Далі – зображення переноситься на метал методом фотолітографії (таким методом виготовляються мікрочіпи).

Робота друкується на прозорому листі – таким чином в місці нанесення чорнила малюнок захищає світло чуттєвий матеріал від попадання променів.  Потім робота просвічується ультрафіолетом. І нарешті фініш – гравюру покривають сусальним золотом.

Більшість своїх робіт митець присвячує нервовим клітинам, але малює він і ніші тканини – наприклад, глію і нейрональні структури. Вони також відіграють у мозку важливу роль.

Мозкове небо

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>