Маргарита Луті – горе-муза Рафаеля Санті

Маргарита Луті

Як відомо більшості знавців мистецтва, Сікстинська мадонна – один з найвизначніших образів у світовому живопису. Ця діва з малям – ідеал для кожної жінки, який завжди залишиться недосяжним.

Я думаю, ви здогадуєтеся, що писав Рафаель свій ідеал з натури, а саме – дочки звичайного булочника Маргарити Луті, яка мала зовсім не ангельський характер.

В 17 років років Маргарита Луті мала вийти заміж за пастуха, однак випадкова зустріч у парку з самим Рафаелем Санті докорінно змінила її життя. Рафаель якраз шукав натурщицю для своєї нової картини ‘’Амур і Псіхея’’, але побачивши чарівну красуню, зрозумів, що однією картиною діло не обійдеться.

Муза Рафаеля

Заплативши батькові Маргарити, дозвіл на картину з натури було отримано. Після першого ж вечора, вона повернулася додому з шикарним кол’є. Наступні дні довели, що Рафаель повністю знаходився у владі чарівної Маргарити і готовий був виконати для неї любе її бажання.

Але дуже скоро Маргарита зрозуміла, що  з її вродою можна було знайти людину значно багатше та і красивіше Рафаеля. Кількість її інтрижок не злічити на пальцях двох рук.

Зокрема, у неї по самі вуха закохався учень Рафаеля – Карло Тірабоччі, за що поплатився. Його вбив на дуелі  інший художник, що також був закоханий у Маргариту.

Звісно ж, жила  вона з Рафаелем, але ночувала вдома все менше і менше. Рафаель зі злоби писав все більше і більше її портретів. Зокрема, сама вона стала прототипом Сікстинської мадонни.

Маргарита провела своє життя у куртизанських пригодах. Не дивлячись на це, люблячий Рафаель після своєї смерті залишив їй величезний спадок. Але вона не зупинилася на досягнутому.

Цікавий факт: зустрівши після багатьох років того самого пастуха, він зміг тільки кинути у неї землею у знак своєї зневаги до неї.

Мадонна

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>