Художники, що малюють тінню

Місто
Сьогодні, дорогі читачі, я хочу розказати вам про Тінь. Виявляється, що тінь, яку відкидує предмет, представляє собою унікальну художню цінність.

Сучасне мистецтво з кожним днем розширює свої грані, і стає все важче чимось здивувати пересічного глядача, але майстрам світлотіні це блискуче вдається  Для створення своїх творів художники місяцями включають і вимикають світло, пересуваючи різні предмети. За допомогою гри світла і тіні художники створюють неповторні речі. Прості матеріали – папір, дерево, і інше сміття – плюс нестандартне мислення і уява породжують захоплююче, провокаційне мистецтво.

Небагато наважуються працювати зі світлом і тінню, адже головним інструментом в такій творчості є не кисть з фарбами, а уява і терпіння. Глядачеві тіньове мистецтво дає можливість по-новому поглянути на те, що в звичному розумінні є “сміттям” або купою непотрібних речей. Глядач стає свідком “народження” витвору мистецтва з купи мотлоху.

Художника з Азербайджану Рашада Алакбарова можна сміливо зарахувати до нечисленної плеяди творців, яким вдається створювати завершені твори за допомогою тіней, що відкидаються від композиції предметів.
Політ у Баку
Скульптури Діта Вігмана здаються на перший погляд жахливим нагромадженням з осколків скла, сплутаного дроту і пластикових відходів, за якими складно розгледіти елементи композиції або авторський задум. Але варто підсвітити їх під певним кутом – і на протилежну від джерела світла стіну ляже тінь у формі фігури Майкла Джексона або Венери Милосської.
Майкл Джексон
Талановита японська художниця Кумі Ямашита створює свої інсталяції за допомогою спеціально розташованих об’єктів і тіней, які вони відкидають. Спочатку інсталяція на стіні – це лише розкидані букви, предмети або папір. Але при правильному освітленні букви створюють картину, і на стіні з’являються певні фігури і зображення.
Жінка
Британський арт-дует сучасних художників Тім Нобл і Сью Вебстер – визнані майстри світлотіні. Вони об’єднують у своїй творчості естетику трешевого панк-мистецтва і світлових вивісок Лас-Вегасу. Художники багато виставляються в музеях і галереях сучасного мистецтва, але відомі вони передусім шокуючими світловими проекціями і інсталяціями, що є іронічними автопортретами авторів.

Для створення скульптур художники використовують як звичайні предмети, включаючи сміття, так і дуже несподіваний матеріал – опудала тварин або фалоімітатори. Направляючи світло на здавалося б безформну купу відходів, на стіні проектуються знайомі усім тіні-портрети.
Романтична пара
Історія цього мистецтва бере свій початок ще в 70-х роках минулого століття.  Тоді експерименти з тінню почав проводити прославлений японський художник і графічний дизайнер Шигео Фукуда . У своїй творчості Фукуда, який є одним із засновників сучасної школи японського дизайну, активно користувався технікою оптичних ілюзій. Приміром, в одній із своїх скульптур, Шигео з сотень ложок, вилок і ножів зробив конструкцію, яка відкидає тінь у формі мотоцикла.
Мотоцикл
www.adme.ru

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>