Гіперреалізм у живописі

Рука на нотах
Художники-гіперреалісти – справжні чарівники, адже їх картини практично неможливо відрізнити від фотографій. Нещодавно свою роботу розпочала перша міжнародна онлайн-виставка, організована творчим об’єднанням Pencil Art Society. Як неважко здогадатися по назві, ця організація об’єднує художників, що малюють олівцями. Справжнім відкриттям виставки стали роботи художника з Мадрида Адольфо Фернандеса Родрігеса.

Якщо мимоволі поглянути на картини, написані Адольфо Родрігесом, то цілком може здатися, що перед вами – фотографії. Придивившись уважніше, можна припустити, що це картини олією. Проте запідозрити, що в арсеналі художника лише кольорові олівці, – навряд чи вдасться.
Рука у воді
У цій інтернет-експозиції доступні близько 60 малюнків олівцями, серед яких малюнки Адольфо Родрігеса вирізняються по-особливому. Йому прекрасно вдається малювати нерівну поверхню води, яка буквально дзюркотить крізь пальці. Зображення настільки реалістичне, що хочеться доторкнутися до нього. У портфоліо талановитого іспанця – не лише безтурботні пейзажі. Тут є і старогрецькі статуї, і “побутові” замальовки “робочого столу”.
Сіно
Усі роботи Адольфо Родрігеса пройняті непідробним почуттям спокою і затишку, від них віє особливим теплом і гармонією. Підкуповує не лише фактографічність, але і та любов, з якою художник відтворює кожен дорогий його серцю предмет.

Ну а американська художниця Елізабет Паттерсон дає нам можливість сповна насолодитися дощовими пейзажами. За допомогою кольорових олівців і графіту їй вдається створювати дивовижні гіперреалістичні зображення, і у глядача створюється відчуття, нібито він дивиться через мокре вікно.
Дощове скло
Розгадувати картини художниці – справжнє задоволення, адже крізь дощові краплі видніються всі нові і нові деталі. Серію своїх картин Елізабет Паттерсон назвала просто – “Rainscapes”, що в перекладі означає буквально “Дощові пейзажі”. Вона і справді одного разу була за кермом під час зливи, перед її очима блимали пейзажі, що змінювали один одного, і її відвідала ідея зафіксувати те, що вона бачить через лобове скло своєї машини. Постійна зміна кольорів і контурів предметів так чарівно подіяла, що художниця незабаром взялася до роботи.
Міст
Щоб добитися такої вражаючої точності у передачі “дощових” картин, Елізабет фотографує найбільш вражаючі її моменти, а після роздруковує знімки і компілює з декількох кадрів одне потужне зображення. Картини художниці, змальовані з фотографій, настільки реалістичні, що мимоволі з’являються перед нами як абстрактні картини цілого світу.

Джерело: kulturologia.ru

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>