Дуже страшні картини: творчість Здзислава Бексинського

Здзислав Бексинський

Дуже часто митці діють на нашу свідомість не тільки теплими, приємними і яскравими фарбами, але і моторошними і страшними образами. Про одного з таких ‘’страшних’’ художників ми сьогодні і поговоримо.

Здзислав Бексинський – всесвітньо відомий польський художник, який якраз і прославився завдяки своїм моторошним картинам, що розповідають нам про смерть у всіх її проявах.

Але творчість митця не обмежується лише живописом, він багато працював також з фотографією і скульптурою. Не дивлячись на таку зацікавленість до мистецтва, потрібно відзначити, що за освітою Здзислав був звичайним інженером і не мав відповідної мистецької освіти.

Закинутий поїзд

Спочатку він писав картини більше у стилі абстракціонізму, але доволі швидко переходить на тематику сюрреалізму. Роздивляючись перші сюрреалістичні роботи автора, можна зауважити максимальну деталізацію кожного елементу картини. Він хотів, щоб глядач вірив, що він показує йому його ж сни!

Збір мерців

Зацікавленість сюрреалізмом плавно переростає у тематику смерті – він частіше малює мертві тіла, черепа тощо. Доречі, цікаво, що свої картини Здзислав писав під звуки класичної музики.

Кладовище скелетів

Помер митець … жахливо: у 2005 році він був вбитий за те, що відмовився віддати гроші, йому було нанесено 17 ножових поранень! Тоді йому було 75 років.

Мрець

Своїм картинам автор не давав назв, це право він надав нам, щоб ми глибше змогли пізнати внутрішній світ автора і зрозуміти його роботи.

Смерть

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>