Білл Стоунхем – ‘’Руки чинять опір йому’’

Білл Стоунхейм
Все почалося з того, що у 1972 році Білл Стоунхем написав картину ‘’Руки чинять опір йому’.’

З самого початку ця робота митця заслужила кровавої слави. Але для того, щоб зрозуміти її причини, спочатку потрібно розібратися в історії виникнення цієї картини.

 
Байдужа поверхня зображення не тішить око експресією і яскравим контрастом. Немає ні складної багаторівневої композиції, в якій гра поглядів персонажів змагається з грою світлотіні. Абсолютно пісна картина, неприродня і тьмяна. Тьмяна до тих пір, поки при неправильному світлі сонця в затьмаренні, з темряви, по той бік дверей, не проявляться дитячі долоньки, що так благально б’ють в дверне скло. І стигне кров, і щось жахливе ворушиться усередині, боячись передчуття чогось жахливого в наступному кадрі.

 

Тут, з нами, в променях денного світла на нас рішуче, очі в очі дивиться хлопчик років десяти. Поряд з ним ми бачимо дівчинку і нас повторно вивертає на виворіт, тому що це не зовсім дівчинка, а може і зовсім не дівчинка. Це лялька. Сумно-винувато вирячує порожні очні ямки вдалину, ніби бачить, щось невідоме за гранню всесвіту. У пластмасових долонях стискає вона певний предмет. Роздуми з приводу цього предмета перетворили на холодець не одні мізки, хоча по словах художника це батарея і дріт, що стає відразу явним і помітним. Втім, не забуваючи про незвичайні властивості картини, можна припустити, що слабким духом в таких обставинах могло вважатися, що завгодно(і вважалося ж – фен, пістолет, вибухівка і т. д. і т. п), дитячих долоньок непарна кількість – одинадцять. І, напевно, і це теж стало загадкою повної таємниць для тих, хто не втратив свідомість в перші хвилини перегляду. Але це не остання таємниця зображення, що означає затьмарення там за дверима, які деякі окремі розумники називають молодим місяцем. І що це взагалі все означає? З картинами сюрреалізму завжди так.

 

Для тих, хто зневірився розгадати таємницю, художник дав деяке роз’яснення: “Хлопчик на картині – це він, руки – це інші життя, вікна-двері – це тонка вуаль між безсонним і сплячим, де маленька лялька у вигляді дівчинки – що сполучає їх”.

 

Втім, автор картини запевняв, що малював її з фотографії, знайденої їм на горищі будинку дитинства, де він зображений з сестрою, за іншими даними сусідкою. Окрім, як основній концепції, ці два зображення нічим більше не пов’язані.

 

Далі буде…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>