Вироби зі скла у техніці Murrine

Лорен Стамп

У нас у Львові практично на кожному мистецькому ринку і сувенірних лотках можна зустріти чудові скляні вироби, які завжди користуються попитом у львів’ян і гостей міста.

Але саме мистецтво створення скляних сувенірів  набагато ширше і цікавіше. Існує безліч різних технік видування скла. Сьогодні я хочу вас познайомити з старовинною технікою Murrine на прикладі робіт американця Лорена Стампа.

Самій техніці murrine більше чотирьох тисяч років і родом вона з стародавнього Сходу. Ну а на даний момент її найбільше використовують венеціанські майстри (як відомо, венеціанські скляні шедеври – одні з найдорожчих у світі).

Суть цієї техніки, якщо чесно, не легко пояснити на хлопський розум. Але спробую… Кольорові зображення і узори створюються за допомогою скляних пластів, які спаюються під високою температурою і витягуються у потрібну форму. Потім готова форма розрізається і вуаля…

Скляна ікона

Потім все це, у разі потреби, розрізається ще – для виготовлення сувенірів.

Скляна прикраса

Ось так і працює Лорен Стамп, який є одним з найвідоміших майстрів по техніці murrine. А саме цікаве у тому, що майстер ніколи не знає, що ж у нього вийде наприкінці (мається на увазі, наскільки якісним і чітким буде малюнок). Але на тот він і майстер, щоб ризик помилки був зведений до мінімуму.

Мадонна

Звісно, що працює Лорен не тільки над скляними картинами, але і створює не менш прекрасні скляні сувеніри.

Дівчина

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>