Скрапбукінг: мистецтво, доступне кожному

Cкрапбукінг

Як часто, на передодні свят і днів народжень, ми ставимо перед  собою тяжке питання – а що ж подарувати? Як же часто перед нами постає питання, а як же зберегти найпрекрасніші моменти свого життя для себе, рідних, друзів і майбутніх поколінь? На всі ці питання дасть відповідь скрапбукінг.

Скрапбукінг – це вид мистецтва, який представляє собою креативний спосіб збереження особистої інформації – фото, вирізки, малюнки тощо у виді спеціальних книг – альбомів, або створених своїми руками. Основна мета скрапбукінгу – зберегти цікаву і цінну інформацію для майбутніх поколінь, або просто зробити простий і креативний подарунок.

Ще на початку 17 століття в Англії стає дуже популярним колекціонування віршів, поем, цитат, афоризмів і зберігання їх у звичайних книгах. А у тридцятих роках 19 сторіччя виходить книга Джона Пула – ‘’ Manuscript Gleanings and Literary Scrapbook’’, яка розповідала читачам про різні творчі засоби оформлення особистих записів, газетних вирізок тощо. Фактично від цієї книги і починається використання терміну ‘’скрапбукінг’’.

Американський скрапбукінг

Класичний скрапбукінг передбачає використання різних спеціальних матеріалів для того, щоб створена вами книга зберігалася дуже довго. Але створювати свій шедевр ви можете за допомогою всіх підручних засобів, що є у вас вдома. Можлива, така книга буде і не ‘’вічна’’, але вона здатна принести неймовірну радість і позитив оточуючим. Достатньо лише підійти до цієї справи з креативом!

Зараз, у 21 столітті, на зміну класичному скрапбукінгу приходить електронний скрапбукінг, де такі книжки робляться за допомогою комп’ютерних програм. Але, мені здається, що це вже не цікаво.

Особисто я до сих пір зберігаю альбом з вирізками про українську естраду 20 століття. Звісно шедевром скрапбукінгу це назвати не можна, але пам’ять надзвичайно приємна і позитивна для мене.

Отже не бійтеся, творіть і даріть радість людям, що вас оточують!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>