Оскароносний технік Анатолій Кокуш

Анатолій Кокуш

Сьогодні я розкажу про справді видатного українця, якого, правда, у широких національних колах дуже мало хто знає.

Я думаю, мало хто з наших читачів знає, що для зйомок багатьох Голлівудських фільмів використовувалась українська техніка, творцем якої є Кокуш Анатолій. Також, думаю, мало хто чув, що крім головних подій премії ‘’Оскар’’, американська кіноакадемія нагороджує також і технічні досягнення у кінематографі – Scientificand Technical Academy Award. Так от, у 2006 році Анатолій отримав аж дві премії технічного Оскара.

Ще у далекому 1990 році він створив компанію ‘’Фільмотехнік’’, що до сьогодні займається виробництвом і розробкою операторської техніки для телебачення та кіно. Ну а основними досягненнями Анатолія і його компанії є – операторський кран ‘’Авторобот’’, операторські крани серії ‘’Каскад’’ і панорамні головки ‘’ FLIGHT HEAD’’.

Кран

Але навіть ще до створення ‘’Фільмотехніка’’, у 1982 році його доробки вперше використав Джеймс Кемерон у зйомках ‘’Титаніка’’. З тих пір його техніка тільки набирала популярність у Голлівуді.

На обладнанні Анатолія Кокуша зняті такі фільми, як Царство Небесне, Форсаж, Троя, Таксі, Гаррі Поттер, Кінг-Конг, Трансформери, Володар Перснів, Хоббіт і ще багато інших фільмів.

Кран-камера

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>