Ораторське мистецтво – потреба для всіх!

Ораторська майстерність

Ще декілька років назад для мене ораторське мистецтво – це було щось непізнане, ефемерне, але дужу дуже цікаве. На певний момент часу, коли я почав активно розвиватись у різних сферах – від волонтерства до власного танцювального проекту, ораторське мистецтво якось забулося і випало з життєвих приоритетів. І в один прекрасний день я зрозумів, що у певних ситуаціях я не можу довести до співрозмовника навіть саму просту думку і що терміново потрібно знайомитись і практикувати ораторські навички!

На початок, варто зрозуміти, що певні ораторські навички потрібні навіть для коректного, приємного і продуктивного спілкування двох осіб, що вже казати про величезну публіку… Якщо у вас відчуття, що навіть у повсякденному спілкуванні по завершенні розмови залишаються якісь непорозуміння чи недомовки, – вам вже час знайомитись з ораторським мистецтвом.

Не знаю, як у решта міст України, а у нас у Львові можна знайти безліч пропозицій щодо навчання красномовству – від разових майстер-класів до коротко і довготермінових курсів. Є у нас у Львові навіть ораторський клуб! Щодо цінових пропозицій, знову ж таки, у вас немає виникнути проблем щодо освоєння ораторських навичок – безкоштовно або умовно безкоштовно можна спробувати себе у ораторських клубах, за доступну вартість пройти разовий майстер-клас або послухати лекцію і для більш глибшого занурення пройти дводенні або місячні курси.

Також для поглиблення вашого красномовства дуже дієвим є курс сценічного мистецтва ‘’Improv’’ (у народі – Імпро), який навчить вас імпровізувати у самих, на перший погляд, катастрофічних ситуаціях під час публічного виступу. Нажаль, мережа імпро-театрів не так сильно розвинута в Україні, але якщо вам це цікаво – гугл вам у допомогу, і, можливо, ви знайдете осередок Імпро у вашому місті.

В останній час в Україні активно розвивається мережа mindклубів, де через розвиток дивергентного мислення ви відповідно зможете і будете розвивати своє красномовство. Це ніби заглиблення у Імпро, але тут тренування вже пристосовані до реального життя – наступний левел, що довзволить імпровізувати вам не тільки словесно, але і вирішувати складні і відповідальні питання у вашому житті.

І пам’ятайте, якщо ви не цікавитесь ораторським мистецтвом, воно неодмінно рано чи пізно зацікавиться вами!

Натхненного і продуктивного вам спілкування!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>