Мистецтво карвінгу

Обличчя
В сьогодняшній статті я хочу вам розказати про відносно молодий, але вже достатньо популярний  в Україні вид мистецтва – Карвінг.

Карвінг — від англ. curving  — різьблений виріб. По суті “карвінг” має багато значень –  різноманітні види різьблення, стиль катання на гірських лижах, спосіб довготривалої хімічної укладки волосся. Але останнім часом слово карвінг найбільше вживається саме у кулінарії.

Карвінг у кулінарії — це мистецтво фігурного вирізання з овочів і фруктів, яке особливо популярне в ресторанах.

Всі ми знаємо, що красиво оформлена страва – важливий елемент сучасного столу. Їстівні прикраси перетворюють кожну страву на святкову.

Мистецтво карвінгу виникло в південно-східній Азії, як необхідний засіб прикраси бідного – рослинного домашнього столу. З розвитком, карвінг в кожній з цих країн  набуває своїх, особливих, рис.

Так виглядають професійні ножі та інструменти для кулінарного карвінгу.

Ніж карвінг
Набір для карвінгу

 

Мистецтво карвінгу налічує більше двох тисяч років і прийшло в Тайланд з Китаю ще в 1364 році.

Король Phra Ruang проголосив дане мистецтво національним надбанням і зажадав навчити йому лише спеціальних майстрів для палацових свят. Займалися карвінгом спочатку, в основному, жінки.

В 1932 році, коли в Тайланді відбулася революція, мистецтво карвінгу “стало вільним”, і була вперше створена школа мистецтва кулінарного карвінгу.

Ось лише декілька робіт кулінарів зі сходу.

Лелека
Дракон

У Європі карвінг викликав інтерес саме в ресторанах, тому що кулінарні орнаменти сприяють незвичайному і привабливому вигляду ресторанного столу.

Мистецтво карвінгу оцінили європейці і дуже швидко карвінг виходить у масси і, крім ресторанів і кулінарних виставок, починає використовуватися європейцями у повсякденному житті.
Троянди
В умілих руках, з використанням загостреного ножа, звичайні овочі і фрукти перетворюються на букети квітів або ж скульптури людей і птахів. Навчитися мистецтву карвінгу зовсім не складно, для цього вам вистачить ножа і ножиць. Але тут важливо, щоб ніж і ножиці були з якісної сталі.

Спробуйте карвінг у себе вдома і ваші зусилля будуть винагороджені –  друзі, родина і діти з подвійним апетитом будуть куштувати ваші кулінарні шедеври.

Миша
Сова

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>