Мистецтво боді-арту

Замріяні очі

Давайте сьогодні поговоримо про боді-арт – авангардне мистецтво, де об’єктом для творчості виступає тіло людини.

Раніше я думав, що боді-арт, це фактично художній розпис по тілу. Але виявилось, що це не зовсім так. Такий розпис називається бодіпейнтінг і є лише частиною доволі широкого мистецтва боді-арту.

Що ж ще включає боді-арт? Насправді, це мистецтво, скажемо так, доволі жорстке і дуже суперечливе. Якщо татуювання і пірсінг – ще два підвиди боді-арту, суспільство вже фактично приймає;  то, наприклад, імплантацію, модифікацію тіла (розріз язика, ампутації, деформації тіла), і шрамування (створення малюнків на тілі за допомогою нанесення шрамів) багато хто вважає збоченнями.

На початку свого розвитку боді-арт розвивався всебічно, і активно використовувся у перфомансах, які часто піднімали питання певних людських табу, і тому часто використовували саме ‘’темну’’ сторону боді-арту, про яку я згадував вище.

Але зараз, вплив даних елементів  значно знизився. На даний момент активно розвивається саме бодіпейнтінг, татуювання і пірсінг. Ці підвиди боді-арту зараз актично застосовуються у рекламній сфері.

Наостанок, пропоную переглянути прекрасну колекцію бодіпейнтінгу від німецької художниці Гезіне Марведель.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>