Сьогодні я хочу вас познайомити з творчістю надзвичайної художниці з Японії Чихару Шіота.
Вже давно її художні перфоменси і інсталяції з побутових речей і ниток мають постійну аудиторію не тільки у Японії, але і далеко за її межами.
Основна тематика творчості майстрині – пам’ять, образи дитинства, життєві перепони тощо. Чихару намагається боротися з своїми страхами і кошмарами, виплескуючи їх у своїх художніх роботах. Ви ніколи не залишитесь байдужими після відвідання її виставки, містичний, сумний і інколи шокуючий настрій майстрині, надовго вріжеться вам у пам’ять.
Чихару Шиота має професійну освіту – з 1992 по 1996 рік вона вивчала живопис у Кіотському університеті Сейка. Їй повезло за допомогою всім відомого обміну студентами вчитися у художній школі у Канберрі (Австралія). У 1997 році Чихару переїжджає до Німеччини, де поступає у Школу образотворчого мистецтва в Брауншвейзі, де її вчителями були такі мистецькі генії, як Марина Абрамович і Ребекка Хорн. Саме в Німеччині пройшли її перші виставки, і вона здобуває перші схвальні відгуки.
Я хочу запропонувати вашій увазі одні з найвідоміших інсталяцій художниці – «Letters of Thanks» («Листи вдячності») і “The Key in the Hand” («Ключ у руці»).
В інсталяції «Листи вдячності», що була розміщена у Музеї сучасного мистецтва в місті Коті (Японія) (The Museum of Art, Kochi, Japan), Шиота використовує чорну пряжу.
Для реалізації цієї масштабної ідеї знадобилося півтори тисячі мотків шерстяної пряжі і дві тисячі вдячних листів, вплетені у неї.
Цю роботу митець присвятила своєму батькові, який дуже хотів побачити її роботи у цьому музеї, і помер практично зразу після завершення виставки.
Друга інсталяція – «Ключ у руці», була представлена на нещодавньому Бієнале у Венеції і за своїм розмахом не поступається Листам…
Для її реалізації знадобилось 50 000 ключів, сотні мотків, на цей раз, червоної пряжі і дві старі лодки.
Задумка даної роботи – нагадати людям про глобальні зв’язки всього сущого, про мотузки людських життів, що переплітаються між собою і про спогоди, що зберігаються у наших серцях!
Особливий символізм роботи саме у ключах – вони захищають наш особистий простір і рідних нам людей. Крім того за допомогою ключа ми можемо відкривати для себе нові світи і можливості.