Маки, Тауер і Пам’ять!

Маки Тауера

Сьогодні я вам розкажу про сумну, але від цього не менш заворожуючу інсталяцію художника Пола Каммінса і дизайнера Тома Пайпера.

28 липня 2014 року у Лондоні, біля стін Тауеру, відкрилась їх неймовірна інсталяція  Blood Swept Lands and Seas of Red – 888 246 керамічних маків, присвячена сотій річниці початку Першої світової війни. Саме стільки є офіційно загиблих під час цієї війни (мається на увазі британців чи вояків з колоніальних військ).

Назву свого проекту Пол і Том взяли з одного з листів загиблого британця. І хоч автори нічого про нього не знають, але з листа зрозуміло, що цей вояк помер одним з останніх, коли всі навколо були вже мертві, а земля наповнена кров’ю.

Маки

Маки прямо виливаються з вікна башти, і розтікаються на галявині навколо, символізуючи пролиту кров кожного вояка, що приймали участь у цій страшній війні.

Принц Уїльям, принц Гаррі і герцогиня Кетрін теж відвідали церемонію відкриття інсталяції і вшанували пам’ять загиблих.

Подивитися це все вживу можна ще до 11 листопада 2014. У річницю завершення Першої світової війни всі ці маки пустять на продаж по ціні 25 фунтів за кожний, а отримані кошти будуть спрямовані у благодійні фонди, що займаються допомогою військовослужбовцям.

По відгуках відвідувачів можна зрозуміти, що зблизька ця інсталяція навіть трохи шокує… Шокує масштабністю трагедії і високим мистецтвом, завдяки якому Полу і Тому вдалося надзвичайно точно передати свою ідею.

Навряд чи Пол Каммінс і Том Пайпера колись прочитають ці строки, але, все одно, від себе особисто хочу сказати величезне дякую  за цей витвір мистецтва. Все це заворожує, шокує і заставляє задуматись… Надзвичайно… Браво!!!

Макова ріка

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>