Голкіпер-митець Хосе Луїс Чілаверт

Хосе Луїс Чілаверт
Сучасне мистецтво безмежне і фактично немає граней. Ми вже говорили з Воробусом у нашому журналі про футбол, як мистецтво. І сьогодні я хотів би продовжити цю тему і згадати про унікального парагвайського голкіпера Хосе Луїса Фелікса Чілаверта Гонсалеса.

Хтось скаже, чому саме Чілаверт, а не Рожеріо Сені. Справа у тому, що за кар’єрою Рожеріо я не слідкував зовсім, а от за Чілавертом після чемпіонату світу 1998 року я слідкував до кінця його кар’єри.

Голкіпер-бомбардир Хосе Луїс Чілаверт забив за свою кар’єру аж 62 голи: з пенальті, або штрафних. Такого показника досягне далеко не кожен бомбардир за свою футбольну кар’єру. Більшість з спеціалістів говорять про Чілаверта, саме як про бомбардира, а не голкіпера. Але я категорично не погоджуюся, Чілаверт був так само прекрасним голкіпером (ні, все нормально, він живий-здоровий, просто він завершив свою кар’єру у 2005 році). Але це вже лірика…

Народився Хосе Луїс Фелікс Чілаверт Гонсалес, як і більшість парагвайських хлопчиків, у бідній сім’ї, недалека від Асунсьйона. Але у хлопця було саме головне – МРІЯ, досягненню якої він присвятив своє життя. Першою професійною командою Чілаверта стала « Спортіво Лукеньо », у якій він зразу став на позицію голкіпера. Він любив свою позицію, але йому дуже хотілося забивати і він знайшов спосіб, як цього досягнути. Як каже сам Чілаверт, секрет його успіху був простим – працьовитість і тренування.

Наступним клубом Чіли став аргентинській ‘’Сан-Лоренсо’’. Саме тут він почав активно відпрацьовувати штрафні удари, але весь час перебування у команді так і не забив ні одного голу.

Перший гол він забив у футболці іспанської Сарагоси, потім він повернувся у Аргентину – ‘’Велес’’, де його бомбардирській талант вже проявився сповна – 48 голів. Зоряним часом Чіли став французькій Мундіаль, де його визнали кращим голкіпером турніру, хоч і вибув Парагвай ще в 1/8 фіналу, програвши майбутнім чемпіонам – Франції (ох, який це був матч, але це знову лірика…). Після нього його прагли здобути у свої ряди багато грандів європейського футболу, але перейшов він у Cтрасбург, у якому його кар’єра пішла на спад. Ну і завершив свою клубну кар’єру він у тому ж аргентинському ‘’Велесі’’. Доречі, саме у складі Велес Сарсфілд він досяг унікального результату; він єдиний голкіпер за всю історію футболу, якому вдалося зробити хіт-трік, всі три голи він забив з пенальті у ворота ‘’Феррокариль Оесте’’.

Ну а у Парагваї Чілаверт не інакше, як герой країни. Він брав участь навіть у президентських виборах. Він двічі возив Парагвай на чемпіонат світу у 1998 та 2002 роках.

Він був справжнім капітаном на полі і на своєму прикладі показував, як потрібно забивати і як оборонятися. Він став легендою світового футболу, як він і хотів, і вивів позицію голкіпера у ранг справжнього футбольного мистецтва.

Ну а цей гол – один з найкращих у кар’єрі Чіли, саме він приніс чемпіонство Велесу у матчі з Рівер-Плейт.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>