Хелловін: pumpkin art

Горгона
Наближається 31 жовтня – свято Хелловін, або день всіх святих. Як відомо, це свято бере свої початки ще з кельтської культури.

Спочатку це свято набуло величезної популярності в англомовних країнах, ну а наприкінці двадцятого століття його традиції набувають популярності у країнах Європи і СНД, у тому числі і Україні.

Про традиції святкування я не буду розповідати, так як не хочеться, та і не має змісту повторюватися: всю необхідну інформацію ви без проблем можете знайти в Інтернеті.

А сьогодні я хотів поговорити про новий цікавий вид мистецтва Pumpkin art.

Як відомо, одним з найголовніших атрибутів свята Хелловін вважається Джеків ліхтар -  гарбуз з вирізаними отворами, який нагадує страшне обличчя. Всередину ставиться свічка, або можна встановити звичайний ліхтарик. За легендою, Джек – це бродяга, якого не прийняли ні в раю, ні в пеклі.

З початку форми ліхтаря Джека мали класичні форми обличчя-гарбуза. Але завдяки фантазії і неймовірній майстерності окремих особистостей, створення гарбузів на Хелловін і не тільки возвели в ранг мистецтва Pumpkin art.

Всі, хто щось тямить у кулінарії, розуміють, що, процес створення такого гарбуза є, по суті, карвінгом. Теоретично Pumpkin art можна назвати одним з його різновидів.

Своїм швидким розвитком Pumpkin art завдячує передусім Алексу Веру і Скотту Каммінзу.

Скотт Каммінз – майстер з створення гарбузових скульптур. Потрібно зауважити, що деякі екземпляри виглядають набагато страшніше любих ліхтарів Джека. А от Апекс Вер – спеціаліст з філігранного виконання саме гарбузових ліхтарів.

Зараз Pumpkin art, як і Хелловін, є популярним у всьому світі.

Пропоную переглянути неповторну галерею з дивовижних гарбузових ліхтарів і скульптур. Можливо самі ці витвори мистецтва надихнуть вас на створення неповторної хелловінської атмосфери у вас вдома, у друзів, в клубі тощо.

Бажаю всім цікавого, атмосферного і, звісно ж, моторошного свята!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>