Хатха-Йога – мистецтво здоров’я

Хатха-йога
Три тижні тому я відвідав унікальний йога-марафон, де відбулася практична презентація йога студій м. Львова і цікаві і пізнавальні лекції про здорове харчування. Саме після цього марафону я зрозумів, що йога мені потрібна.

Вибрав я одну із студій, де основним напрямом є хатха-йога, яка базується головним чином на виконанні ассан і напрацюванню правильного дихання. Але зупинятися на термінологіях йоги я звичайно не буду, зважаючи на мою некомпетентність у цьому питанні.

Я хочу розповісти про ті відчуття і емоції, які викликали у мене зайняття йогою ці три тижні. Як говорить один мій друг Павло, більше відомий як львівський блогер Пан П, що більшість студій Львова займаються не йогою, а звичайним фітнесом. Я, звичайно, не фахівець, тому не можу заперечувати його слова. Але мені здається, що давати чисту йогу ”простому смертному” просто не має сенсу, люди можуть сприйняти це просто неадекватно. А ось доносити людям через життєві паралелі (на фізичному рівні – частково через фітнес) мудрість і основи йоги – це правильний підхід. Таким чином кожен, за бажанням, може наблизитися до мудрості вчення йоги.

Вечірній комплекс, який нам дається, передбачає гармонійну розтяжку, невеликий силовий сет, ну у кінці – дихання і розслаблення – шавасана. Основна увага, звичайно, приділяється розтяжці.

Так от, працюючи над розтяжкою в танцювальному залі я постійно виконував вправи неправильно, на що звертали увагу викладачі, але правильно і чітко пояснити, як же правильно, не могли. В результаті після таких розтяжок нили усі м’язи, а ефекту розтяжки я по суті не відчував.

І прийшовши на перше заняття з йоги, я дивовижним чином відчув, що мені комфортно займатися. Так, не все виходить, не все я роблю правильно, але відчуваю, що мозок і тіло відразу усвідомлює, як правильно зробити ту або іншу ассану, також я відразу зрозумів, в чому суть правильного дихання, і можу сказати, що дихання на зайнятті знаходиться повністю в гармонії з фізичними витратами під час виконання ассан. В результаті я відчуваю результат після кожного зайняття, і абсолютно ніякого болю або втоми.

Ось в цьому, я вважаю, головна різниця між йогою і фітнесом. Так, безумовно, у фітнесі теж без правильного дихання нікуди, але навіть при правильному диханні ідеально виконувати вправи у фітнесі набагато складніше, ніж ассану в йозі. Тільки йога дає нам ідеальну можливість свідомо контролювати наше тіло і розвивати його.

І ще, йога ідеальний майданчик для тих, хто хоче зайнятися фітнесом, танцями і іншими видами спорту.

Ось такі зараз мої відчуття від зайняття йогою.

Цікаво було б послухати відгуки таких же новачків, як я; а також думка фахівців з йоги щодо йога матеріалу, який дається зараз у більшості студій СНД.

Хатха-Йога – мистецтво здоров’я: 4 коментаря

  1. “Але мені здається, що давати чисту йогу ”простому смертному” просто не має сенсу, люди можуть сприйняти це просто неадекватно”

    Загалом йога (справжня йога) вчення зовсім не для широких масс. Це сакральна частина індуїзму і практикую її (справжню йогу) лише той хто справді прагне мудрості. А паралелі через йога-фітнес, ну це так, прикольно провести час, відтягнутись, але не наблизитись до мудрості.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>