Хатха-йога – мистецтво тілесного пізнання

Хатха йога

Я почав займатися тілесним розвитком дуже пізно – з 28 років. Але можу сказати, що навіть коли я стартував і почав ходити на групу з хіп-хопу, у Львові було просто мізерна кількість шкіл з сучасного танцю, йоги і інших форм тілесного розвитку. Зараз, коли мені вже стукнуло 36, таких можливостей у Львові просто не злічити! Але починалося все у мене з хіп-хопу і контемпорарі…

Проходивши на різні танцювальні студії приблизно рік, я зрозумів, що тіло моє отримало і переварило отриману і дуже корисну інформацію, але щось заважає усе це трансформувати на свій – Власний танець. Дехто навіть казали, що ти ж займався рік, ну покажи результат… І, здається, витискаєш з себе все можливе, а у танці цього не видно. Ну трохи пластичності додалось і на цьому все.

Я довго думав, у чому ж причина? Звісно ж, 28 років жити фактично у сидячому стані і як наслідок навіть не розуміти завдяки чому рухається тіло і як розвивати його тілесні навички. А викладачі танцю хоч і були хороші, але багато з них практично не звертали уваги саме на тілесні аспекти руху. Забігаючи наперед зазначу, що зараз з цим проблем немає і у Львові є безліч викладачів сучасного танцю, які паралельно з танцювальними аспектами дають класну базу руху!

Але я про йогу…

На той момент я реально почував себе розгубленим, але мені допомогла хатха-йога, попав я на яку фактично випадково. І саме там завдяки грамотному підходу тренера, звісно не з першого заняття, але я почав розуміти основні принципи ‘’роботи’’ свого тіла. Що куди тянеться, рухається і т.д. Під час заняття йогою я спочатку просто виконував настанови тренера, але з часом я відчув ось цей ефект медитації через рух та і статику, звісно. За декілька місяців тіло повністю перезавантажилось!

На момент заняття йогою я не займався танцями, до яких я повернувся вже пізніше. І вже перші заняття показали різницю. Я зовсім по іншому почав сприймати інформацію, що отримував на танцювальних заняттях. І прогрес не заставив себе довго чекати!

До чого всі ці мемуари? – Після занять йогою я побував ще на безлічі тілесних практик і вони також були класними і дієвими для тіла. Але все таки раджу, якщо ви тільки хочете впроваджувати якісь тілесні практики у ваше життя, або ж займаєтесь чимось і не відчуваєте результату – зверніться до хатха-йоги, і за декілька місяців ви неодмінно отримаєте тілесне і емоційне натхнення!

Звісно що, хатха-йога це тільки низина величезного айсбергу йоги, яка включає в себе ще безліч аспектів. При бажанні ви можете зануритися у неї глибше!

Бажаю всім тілесної і духовної усвідомленості!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>