Зерносховище у Першому Театрі – сльози захоплення і правди!

Зерносховище

Колись в дитинстві я дуже любив відвідувати Театр Юного Глядача у Львові. Але вже давненько львів’янам цей театр відомий, як “Перший театр”. І так щось стається, що останні роки завжди не мав часу відвідувати якісь вистави. Але якось випадково мене занесло на вистави ‘’Том Сойєр’’ та ‘’Прекрасні часи’’ до Першого. Вистави дуже цікаві, але сьогодні я хотів би розказати про виставу ‘’Зерносховище’’, що відвідав декілька днів тому.

Потрібно зазначити, що всі вистави у Першому театрі діляться на дорослий і дитячий репертуар. І якщо розповідь про Тома Сойєра звісно що відома всім з дитинства, Прекрасні Часи і Зерносховище – вистави дорослі.

Перше за що хотілося б подякувати – це інтерактив з глядачами. І якщо в Прекрасні Часи він був точковий і дуже влучний, у Зерносховищі фактично вся вистава – це суцільний інтерактив з глядачем. Чого вартує тільки сцена з масовими обшуками… Дуже хотів би, щоб риса інтерактивності у театрі розвивалась – це дуже цінно!

Тематика вистави – про Голодомор в Україні, як і чому він прийшов на Україну. Тут дуже сподобалась послідовність вистави – від моменту коли народ приймає нову владу до страшного наслідку цього вибору. Також для мене особисто великий плюс, що вистава справді Захоплює (інколи позитивом, інколи негативом), зробити таке з такою тематикою – це справді непросто. Ніякої сльозливості немає і близько, ну окрім фінальної молитви і пісні. Саме в кінці вистави після Захоплення самим дійством глядачу відкривають очі, а що ж це принесло людям у реальному житті. Це дуже класний прийом, що мені особисто дуже сподобався.

Гра акторів – дуже яскраво виділяються два образи – радянського ‘’генерала’’ і молодої дівчини, що кожної секунди постає перед вибором (радий нарешті був побачити Наталію Мазур на сцені). Решта акторів шикарно доповнюють цю війну життєвих поглядів.

Ще я відчув у цій виставі тонкий натяк на промивання мізків, що зараз так активно використовується в Україні, так і у всьому світі. Тут кожен зробить свої висновки…

Загалом виставу точно варто відвідати, тим паче, що у театрі вона репертуарна!

Ну а з п’ятниці у Першому Театрі прем’єра ‘’Аліса’’, історія одного вибору унікальної дівчини з мартовським котом, шляпним майстром і червоною королевою. Сподіваюсь на чергову дозу інтерактиву ;)

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>