Вівісектор – це я!

Вівісекція

Вже від багатьох людей чув про нову виставу в репертуарі львівського театру імені Лесі Українки – ‘’Вівісекція’’ Олексія Коломійцева. Вже і не злічити, скільки було захопливих вражень і запрошень мені відвідати це дійство. Звісно, що, врешті решт, я піддався такій рекламі і вирушив на виставу.

Для початку про візуальні ефекти – оформлення вистави. От кажуть, немає у нас у світі нічого ідеального. Для мене ця вистава у плані візуалізації – ІДЕАЛЬНА! Влучні (у тематику) костюми, шикарний саундтрек з професійним вокалом, просто унікальне світло, захоплива гра акторів. Все на надзвичайно високому рівні, за що величезне дякую автору!

Ну а тепер про суть. Прочитав декілька відгуків, спочатку попався термінологія ‘’вистава про  вбивство.’’ Але самі автори дуже добре окреслили її тематику – вистава про людські вади, вистава про всіх нас!!!

Якщо ми заглянемо у Вікіпедію, то дізнаємося, шо Вівісекція – це розтин живого організму з метою наукового дослідження. І дійсно, по цілому сюжету вистави нас супроводжує вбивство живих істот, в основному маленьких і беззахисних – карася, таргана, курки і мухи. Але по суті то вистава далеко не про вбивства, а про наші психічні вади. Автор показує нам межу, за якою вже повернення немає – крайню міру психічного розладу людини.

Вистава складається з окремих новел про  тваринок, які я зазначив вище, а також декількох історій про людські стосунки і людську поведінку. Тут ми можемо зустріти натяки і на нещодавню революцію на майдані, де народ, який наші можновладці раніше не ставили в ніщо (та що гріха таїти, і зараз не ставлять), дали гідну їм відсіч. Також побачив я паралелі з багатьма людськими гріхами. Насправді Вівісекція – одна з небагатьох вистав, де, напевно, кожен глядач знайде якісь свій зміст – тільки для себе! Тому у цьому пості я поділився лише своїми припущеннями. Але саме основне питання, яке перед нами ставить автор – хто ж такий цей Вівісектор, що так зчіпив наші горлянки і не дає нам щасливо жити?

А Вівісектор – це ми, це кожен з нас. Бо тільки ми вирішуємо, жити нам у ярмі чи бути вільними; радіти кожній хвилині нашого життя чи повчати інших, як правильно жити; чи вбивати нам чи дарувати життя іншим і т.д.

Дуже сподобалася остання сцена вистави, де актори показали нам, що існує на цій землі і справжнє щастя, і що воно зовсім поруч, достатньо лише змінити свій образ мислення. Зокрема, дуже класною була міні сцена, коли мотузку для шибениці перетворили у скакалку, з якою почали стрибати. У ній напевно весь зміст вистави!!!

І наостанок про загальне комплексне враження про виставу – такого архі захвату, що був у всіх моїх знайомих, я не відчув. По-перше, автор тільки констатує факти і не дає засобів вирішення, чи хоча б натяків на них. По-друге, якось зовсім не комплексно поданий сам зміст вистави, маю на увазі, насамперед, сам сюжет. По-третє, фактично повторення сюжету у новелі про карася і таргана.

Але те, що автор заставляє активізувати наш мозок і думати – це факт, за що, знову ж таки, автору респект!

Але, наскільки я зрозумів, Вівісекція – це не просто вистава, але і перфоменс, який перебуває у стадії постійного вдосконалення. Отже бажаю авторам успіху у подальшому РОЗВИТКУ проекту!

Виставу раджу відвідати всім, хоча заради візуальних ефектів, це вже вартує зробити, заодно і розігрієте мозок!

Вівісектор – це я!: 2 коментаря

  1. Я чула дуже багато відгуків про цю виставу – і позитивних, і негативних. Наскільки я розумію вона “на сучасний лад” і тому трохи остерігаюсь за те, чи я, звикла до традиційних театральних постановок, зможу її сприйняти.
    Думаю таки наважусь її відвідати, але я вже понад рік планую відвідати у цьому театрі виставу “Євангеліє від Юди”, тому надам перевагу давнішим планам, а тоді піду на цю – коли впаде трохи серед усіх прем’єрний ажіотаж.
    А за твою статтю – дякую. Мабуть саме вона наштовхнула до рішення, що таки якось цю виставу погляну :)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>