Львівський театральний проект ”Осінь на Плутоні”

Презентація

Вчора я відвідав презентацію нового перформативно-театрального проекту ‘’Осінь на Плутоні’’, про який і хочу вам сьогодні розказати.

Якщо коротко, то суть проекту полягає у створенні вистави про життєві історії людей з геріатричного пансіонату (будинку престарілих) у Львові.

Автор проекту – молодий львівський театральний режисер – Сашко Брама, учасники проекту, в основному, студенти і викладачі факультету мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

Останні півроку всі учасники активно відвідують даний пансіонат і спілкуються з його мешканцями. Саме на основі однієї з таких історій вчора відбулася презентація проекту, у якому учасники розказали нам, хто ж такий Казимир Іванович…

Осінь на Плутоні

На мою думку, це дуже потрібний проект, і кожен з нас здатен винести з нього щось для себе (як підкреслив сам Сашко Брама: що саме винести? – це вже залежить від внутрішнього світу людини).

Поділюся саме своїми враженнями від проекту і від побаченого вчора.

Спочатку знайомства з даним проектом відчуваєш просто сум, всебічний сум за цими людьми і за їхнею долею (хоча, як сказав Сашко, є і такі мешканці, які дуже задоволені, що потрапили туди). Але згодом починаю розуміти, що саме ці люди здатні збагатити наше життя духовно і морально. Спілкуючись з ними і приносячи їм радість, ми здатні кардинально змінити наше життя, жити повніше і дихати вільніше (це дуже відчувалося під час читки вистави вчора, здається, кожен глядач відчував ці зміни, які вже відбулися з його учасниками)! На мою думку, саме з цією метою Сашко і його друзі і вирішили зробити цей проект. І тому закликаю всіх Львів’ян підтримати даний проект.

Справа у тому, що на його реалізацію команда Сашка потребує значних коштів, які вони вирішили збирати серед усіх небайдужих! Процес просувається дуже активно, але повна сума ще не набрана. Ви можете допомогти фінанасово проекту тут.

Також крім фінансової допомоги команда проекту потребує і допомоги у створенні з виставою. Справа у тому, що всі історії мешканців просто фізично не зможуть вміститися в одну виставу. Тому Сашко збирає додаткову команду у свою театральну лабораторію з метою, щоби всі історії все таки вийшли у світ (як розказали попередньо, крім самої вистави будуть організовані покази окремих перфомансів). Сашко підкреслив, що це не обов’язково мають бути люди з професійною освітою, достатньо буде просто вашого щирого бажання спробувати себе у театрі, ну і, звісно ж, відчуття того, що ви можете допомогти саме цьому проекту з його конкретними ідеями!

Доєднатися до групи проекту можна тут, у цій же групі ви знайдете контакти Сашка Брами для запису у театральну лабораторію.

Дана стаття не є останнью про цей проект. Я з задоволенням будемо тримати вас у курсі про основні перепетії даного проекту. Слідкуйте за статтями!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>