Незвичний кубинський балет

Кубинський балет
Кубинські танцівники руйнують стереотипи, що танцювати в балеті можуть тільки дуже стрункі люди. Це для російської балерини Волочкової 50 кг – максимально допустима вага, а для учасників відомої кубинської трупи «Данса Волуміноса» центнер – це нижня межа. Деякі кубинські балерини важать, як три Волочкової.

Танцуючи, повні кубинці доказують собі і оточуючим, що кожна людина по-своєму симпатична і зайва вага не може бути перешкодою для самовираження. «Ми, повні люди, теж хочимо і можемо самовиражатися мовою тіла», –кажуть вони – «Ми відчуваємо свої тіла, прекрасно контролюємо їх і  задоволені собою».

Засновник трупи – Хуан Мігель Мас, хореограф, продюсер, художник по костюмах, а інколи – і артист трупи «Данса Волуміноса». Сам Мас – теж в усіх змістах слова –  не легка людина. Навчатися танцю він почав при Національному балеті Куби під патронажем легендарної засновниці і директора трупи Алісії Алонсо, продовжив навчання в ансамблі «Сучасний танець Куби» під керівництвом хореографа Раміро Геррі, а в 1996 році заснував трупу «Данса Волуміноса».

«Ідея народилась за необхідності, – згадує Хуан Мігель Мас. –Як артист танцювального колективу я був дуже мало зайнятий. Я сам собі придумав характер – Великої Дитини. І тільки у цій ролі мене випускали на сцену. Мені ж цього було мало».

Трупа «Данса Волуміноса» – незалежний проект. На Кубі в останні роки ведеться активна пропаганда здорового способу життя, так як и на Острові свободи все частіше починають зустрічатися люди з надмірною вагою. Так що балетну трупу не підтримає ні Міністерство культури, ні Міністерство спорту.

На сьогодняшній день трупа поставила декілька повноцінних вистав і  з десяток концертних номерів. У 2004 році про неї  в Канаді був знятий документальний фільм «Виклик силам тяжіння». Публіка приймала балерин не завжди позитивно, особливо на початку. «Спочатку на наших виступах публіка кричала: «Дивіться, які товсті!» До сих пір ми чуємосмішки, але потім люди починають розуміти зміст того, що ми робимо, бачити велику роботу, яка стоїть за нашими танцями, наше відповідальне ставлення до танцю, і тепер наші концерти завершуються оваціями», – згадує Хуан Мігель Мас.

За матеріалами pixanews.com

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>