Контемпорарі у Львові

Shang Chi Sun
Сьогодні я би хотів підняти досить цікаву і актуальну тему для тих львівян, хто любить контемпорарі, а саме – де ж у Львові можна навчитися його танцювати?

У Львові досить багато груп по контемпорарі у різних танцювальних школах. Але 90% з них – це, так звані, хореографічні школи. Я маю на увазі, що вони розраховані вже на початковий танцювальний рівень учнів, бо для того щоб виконувати хореографічні завдання викладача, потрібно розуміти, як правильно виконати те чи інше Па.

З таких шкіл можна виділити:

  1. JazzySchool – рівень викладачів там початковий, тому, теоретично, якщо ви ніколи не танцювали контемпорарі, і бажаєте займатись ним тільки для власного задоволення  – то цей варіант для вас;
  2. I like art complex – так само хореографічна школа, тільки вже з більш складнішими і цікавішими хореографічними завданнями. Керівник школи – Вадим Лященко, фіналіст шоу Танцюють всі першого сезону, який є одним з викладачів контемпорарі у цій школі;
  3. Сіріус – по контемпорарі там тільки одна группа, викладає в якій Артур Гавришенко, учасник шоу Танцюють всі перших сезонів. Крім самих постановок, Артур значну увагу приділяє також розтяжці – stretching.

Є звісно ще багато інших шкіл такого плану, які не такі популярні у Львові. Основна суть всіх цих студій – сучасне мистецтво контемпорарі, яке зараз модно називати “альтернативним”. Я вважаю,  що, безумовно, сучасний контемпорарі має право на існування, але проблема у тому, що абсолютно ніхто з викладачів сучасного контемпорарі в Україні (ті, чиї заняття відвідував я) не може грамотно навчити базі цього танцю, без чого фактично стає неможливим грамотно і щиро виконати хореографічні завдання викладача. Це по-перше. А по-друге, для того, щоб зрозуміти сучасний контемпорарі, потрібно володіти класичною базою танцю, яку у таких школах, в більшості, взагалі навіть не згадують.

Але є у Львові, нажаль, єдина, унікальна, студія, де дійсно вчать танцювати контемпорарі – це студія Dance-Platform. Організаційну інформацію подано знизу на фото.
Dance-Platform
Початковий рівень контемпорарі викладає Тетяна Коломий. Середній рівень і контактну імпровізацію – Ольга Петрик.

Тетяна немає педагогічного стажу, але має  розуміння, що потрібно, щоб всі бажаючі зрозуміли основу танця контемпорарі. Її методика проста і дієва для початківців. До того ж, Тетяна – це дійсно спражній друг у танці, вона завжди з розумінням відноситься до кожного учня і завжди підтримає у скрутну танцювальну хвилину, чого так часто не вистачає у школах сучасного танцю.

Все вищесказане відноситься і до Олі, лише з тою поправкою, що Оля – спражній професіонал, і ритміка навчального процесу у неї значно жвавіша. Тому до Олі, як на контемпорарі, так і на контактну імпровізацію, я б радив ходити тим, хто дійсно має початкові танцювальні навички.

Ну і нарешті про навчальний процес. Під час занять ви ознайомитесь з базою класичного контемпорарі, навчитеся впевнено себе почувати як у нижньому рівні танцю – на підлозі, так і на найвищому – в повітрі, будете пробувати себе у танцювальній хореографії на основі бази контемпорарі, а на середньому рівні – цікаві і завжди неповторні хореографії від Олі. Також на заняттях значна увага приділяється імпровізації у танці, як віднайти і зрозуміти себе у “просторі танцю”.

Отже запрошую всіх бажаючих навчитись мистецтву контемпорарі до студії Dance-Platform.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>