Феномен Піни Бауш

Піна Бауш

Сьогодні я хочу розповісти вам про легендарну жінку Піну Бауш. Піна – легендарна німецька танцівниця і засновник танцтеатру.

Народилася Піна в 1940 році. З 14 років захопилася балетом, вчилася у балетній школі в Нью-Йорку. До 1973 року займається і удосконалює себе у балеті. У 1973 створює свою танцювальну трупу у Вупперталі. Паралельно з діяльністю в театрі знімається в кіно у великого Федерико Фелліні, а в 2002 році у Педро Альмадовара.

Піна Бауш – автор безлічі танцювальних вистав, таких як Орфей і Евредіка, Весна священна, Кафе Мюллер і інших. На усі спектаклі є їх відео версії.

Орфей і Евредіка – особливий жанр: танцопера, таку забійну суміш придумала сама Піна. Кожен учасник спектаклю як співав, так і танцював.

У 2009 році Піна померла від раку.

Піна була дивовижною людиною: щирим психологом, креативним хореографом і просто – мудрою жінкою. Усе її трупа просто обожнювала її. Піна знала, як з простих людей зробити справжніх танцюристів,якщо вони цього хочуть. Деякі учасники безпосередньо говорять, що саме Пина відкрила їм танцювальну свободу і змогла їм же самим відкрити їх душі.

Про сам танець Піна говорила, що її не цікавить як люди рухаються, їй цікаво, що ними рухає. Вивченню цієї “проблеми” вона і присвятила усе життя. Варто відмітити, що сама Піна в театрі танцювала рідко. Але якщо вже бралася за роль – то бралася з ДУШЕЮ, танцювала про те, що дійсно відчувала, і що їй було знайоме.

На згадку про неї Вім Вендерс в 2011 році зняв фільм Піна, де показувалися уривки з її вистав, а також учасники її трупи ділилися своїми враженнями про її талант. Що можна сказати про її постановки? – спочатку взагалі було складно зрозуміти, про що вони танцюють, але потім, мені здалося, що кожна вистава і танцювальний етюд несли в собі головне – щиру, справжню, божественну любов!!!

Пропоную вам до перегляду спектакль Піни Бауш “Кафе Мюллер”, поставлений по її дитячих спогадах.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>