Анна Халпрін, що танцює з Богом

Анна Халпрін
У 51 рік Ганна Халпрін стала помирати. Лікарі діагностували у неї важкий, невиліковний рак кишечника. Все, що залишалося Ганні, це примиритися з близькою смертю. Замість цього Ганна почала танцювати і, як ні фантастично це звучить, в результаті, завдяки танцю, повністю перемогла рак.

 

Відтоді вона ось вже 40 років танцює – не заради мистецтва, а заради здоров’я. У свої 92 роки Ганна Халпрін багато виступає і викладає. Навчає інших виліковуватися за допомогою танцю.

 
Ніякого чаклунства і взагалі нічого надприродного, запевняє Ганна, в її історії немає.
“Механізм природнього самосцілення вбудований в кожну клітину тіла, – пояснює вона, – Треба навчитися його запускати, тільки і всього”.

 
За словами Ганни Халпрін, відмінний спосіб запустити цей механізм, – танцювати. Не просто так, а зв’язати рухи зі своїми почуттями і переживаннями. З Ганною Халпрін це сталося так. Дізнавшись про хворобу, вона узяла фарби і намалювала на великому полотні свій рак – як вона його собі уявляла. Вийшла грізна абстрактна пляма. Ганна повісила картину на стіну, запросила з десяток своїх друзів і виконала перед картиною “Раковий танець”. Ідея полягала в тому, щоб мовою танцю “промовити” свої страхи і сумніви. Виглядало це досить незвично, а іноді навіть жахливо: в танці Халприн розкривала руки, робила різкі рухи, присідала, шипіла і мукала. У цьому було щось майже релігійне. Дивно, але “Раковий танець” допоміг. Ганна  повністю вилікувалася і сказала: “До раку я жила, щоб танцювати. Після – танцюю, щоб жити”.

 
Саме це мистецтво – танцювати, щоб жити, Халпрін і викладає відтоді своїм учням. Її метод в тому, щоб встановити глибокий зв’язок між розумом, несвідомим і власне фізичним тілом. Наприклад, вона просить учнів узяти папір і намалювати свої страхи, переживання, – все, що прийде в голову. А потім, імпровізуючи, “танцювати” цей малюнок. Тобто, розповідати про ті ж переживання мовою руху.

 
“Я навчаю людей прислухатися до свого тіла, – пояснює Ганна Халпрін. – Вони виліковують себе самі, я лише вказую їм на ресурси. Але все одно, це робить мене дуже щасливою”.

 
Зараз, напередодні свого 93-річчя, Ганна Халпрін двічі в тиждень проводить у своїй студії тригодинне зайняття, а ще веде авторські семінари. Вона працює не лише з хворими людьми, але з усіма, хто хоче навчитися краще відчувати власне тіло.

 
Наприклад, вона веде семінар з розвитку творчих здібностей.. Крім того, Ганна періодично виступає на танцювальних фестивалях. Ось вже 40 років Ганна Халпрін зціляє людей за допомогою танцю, можна сказати, танцює з Богом.

 
Бог, судячи з усього, дійсно непоганий танцівник.

За матеріалами  ageofhappiness.ru

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>