Аліна Бучок про сучасний танець


Сьогодні, дорогі читачі, у мене в гостях Аліна Бучок – хореограф, учасниця 2 сезону танцювального шоу “Танцюють Всі-2″(увійшла до 20 кращих танцюристів України), викладач таких сучасних танцювальних технік, як контемпорарі, джаз-модерн, партнерінг і один із засновників творчого об’єднання ” BUCHOK ART FAMILY “, в якому тільки два учасники – вона і її чоловік – В’ячеслав Бучок.

 
- Аліна, розкажіть, як ви усвідомили, що танці – це невід’ємна частина вашого життя і з чого розпочався ваш творчий шлях? Танці завжди були невід’ємною частиною мого життя, а ось, коли конкретно усвідомила це, навіть важко зараз сказати. Напевно, коли це стало моєю професією, думаю саме Університет культури дав мені розуміння, що тепер від цього нікуди не подітися)))

 
- Ви з В’ячеславом засновники першого в Україні, за моєї пам’яті, сімейного танцювального проекту BUCHOK ART FAMILY. У чому його суть і які ви ставите завдання перед собою у рамках цього проекту?
Якось навіть і не замислювалася, що ми можемо бути єдиними в Україні)! Просто це було логічним кроком нашого творчого розвитку. Адже ми обоє займаємося однією справою і у нас одна професія. Все розпочалося з ідеї, яка народилася у Слави, створити свою танцювальну виставу, так ми і зробили. І нам треба було якось цю справу назвати, втілити в словах наш творчий тандем. А вже після, ми зрозуміли, що це не обов’язково мають бути тільки танцювальні вистави, ми можемо робити різні творчі проекти, давати майстер-класи, і багато що іншого.
Загалом, це дуже зручно-не конкретизувати вид своєї діяльності, а бути “вільними художниками”, творчою сім’єю, це дає певну свободу нашій фантазії. І хто знає, що ще може прийти нам в голову?

- У своїй творчості ви, в основному, пропагуєте такий вид танцю, як контемпорарі. Не секрет, що зараз цей стиль танцю стає основою багатьох танцювальних вистав. Ви не стали виключенням і на світ народився ваша перша вистава, про сімейне життя, – “Однокомнатная”. Для кожного танцюриста участь в танцювальній виставі – це необхідний творчий експеримент, завдяки якому він стає сильніше в танцювальному плані і ще ширше розкриває свої творчі можливості. А ось, як таким виставам знайти свого глядача? Чим цікавий, а може і корисний танцювальний театр для простого глядача, на ваш погляд?
Танцювальний театр – це неосяжний простір можливостей. А сучасний танець(contemporary dance) – це нескінченна кількість інструментів для реалізації цих можливостей. Мені здається, що кожен може знайти в танцювальній виставі щось для себе, і цим він може бути корисний глядачеві. Не секрет, що в нашій країні доки немає належного рівня розвитку сучасного танцю, це і не дивно.
Глядач, вихований на видовищних шоу, має слабке уявлення про можливості танцювального театру, не може належним чином оцінити те, що для нього незвично і місцями навіть дивно.
І нам належить знайомити глядача з новими гранями сучасного танцю і танцтеатру, поступово залучати його до якісного продукту.

 
- Ви викладали у київській школі танців Black O!range, яка нещодавно закрилася. Ця школа була другим домом для багатьох справжніх танцюристів, та я упевнений, що і для вас теж. Як особисто ви сприйняли таку новину? Чи викладаєте ви зараз, і якщо так, то де?
Дуже вірно, це дійсно був наш другий будинок. Саме у цій школі, шляхом проб, помилок і успіхів ми ставали педагогами. І, звичайно ж, було складно прийняти новину про наше закриття. Але як і у всього, у цього шляху повинна була статися фінальна станція. Просто прийшов час для усіх нас рухатися далі.
Зараз ми з Славою ведемо свої групи, знімаємо зал, і продовжуємо ділитися інформацією з людьми, яким цікавий сучасний танець.

 
- Після закриття Black O!range особливо цікавим і актуальним стає питання: “Які ваші творчі плани”?
Плани, природньо, грандіозні) Розвивати і розвиватися. Поки не хочеться особливо поширюватися із цього приводу. Зараз в роботі декілька проектів, час покаже, стежте за нашою творчістю.

 
- Зараз в Україні танцювальне мистецтво нестримно стає популярним і у зв’язку з цим особливо гостро стоїть проблема хороших танцювальних шкіл, особливо – сучасної хореографії. На ваш погляд, чи можливо зупинити конвєєр комерційних хореографічних проектів, які позиціонують себе, як школи танцю і які шанси, що в майбутньому, танцюючи, людина зможе розкривати себе, а не копіювати свого викладача?
До недавнього часу мене турбувало це питання. Але, потім я подумала: а що, коли людина хоче саме “копіювати свого викладача”, і його влаштовує така система навчання? Думаю, треба давати людям свободу вибору. Ті, кому цікаво більше, глибше вивчати танець, поза сумнівом знайдуть “свого” викладача, школу, систему, підхід, і так далі. Адже погодитеся, це так приємно-мати вибір!

 
- Які ще види мистецтва, окрім музики і танців вас надихають в житті і творчості і чому?
Мені напевно повинно бути трохи соромно, але я не можу назвати себе істинним поціновувачем мистецтва. Я маю на увазі, що не відвідую безліч художніх виставок, рідко буваю в театрі. Люблю дивитися танцювальні вистави і перформенси. Але, все таки, більше мене надихають події в житті, живі емоції людей, мої відчуття. І, звичайно, поза конкуренцією залишається музика. Саме вона надихає мене, піднімає настрій, іноді занурює у свій стан. Люблю коли музика співпадає з моїм настроєм, тоді можу слухати один трек на повторі.
Надихнути може багато що, головне не пропустити цей момент, постаратися ширше дивитися, здавалося б, на найзвичніші речі.

 
- Ваші побажання нашим читачам.
Хотілося б побажати усім і кожному знайти себе, своє місце. Це може занадто глобально, і може зайняти багато часу і сил, але мені здається, воно того коштує. Знайти стан повної гармонії з собою, і з тим, що нас оточує. Пропоную почати пошуки прямо зараз)

 
Спасибі Аліні за приділений час. Щиро бажаю вашому сімейно-творчому тандему подальших успіхів як в творчості, так і в особистому і сімейному житті.

 
А усім, кому не байдужі танці, рекомендую відвідувати усі заходи від BUCHOK ART FAMILY у вашому місті. Це професіонали своєї справи, які знають толк в танцях, а найголовніше – не зупиняються на досягнутому, і постійно розвиваються. Стежити за творчістю Аліни І В’ячеслава ви можете тут.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>