Новий метод масової висадки дерев – бомбардування!

Літак С-130

Сьогодні ми розпочинаємо у нашому журналі нову цікаву рубрику ‘’Cила Розуму’’. Так, безумовно, рушійна сила як наукового, так і творчого прогресу на землі – це нові винаходи, вироби, нові техніки і системи. Але, іноді, достатньо просто однієї геніальної думки, щоб зробити щось корисне для нашої планети; при цьому не потрібно народжувати щось нове, а лише правильно і з розумом використати наявні засоби і ресурси. Саме про це ми будемо вести мову сьогодні і надалі в цій рубриці.

 У першому ж матеріалі я вам розповім, як компанія LockheedMartinAerospaceпросто і геніально запропонувала вирішити проблему відновлення лісів на нашій планеті.

Існують у світі такі транспортні бомбардувальники С-130, що, в основному, призначені для установки мінних полів на території противника. Так от, керівники проекту пропонують замість бомб скидувати на землю садженці дерев по принципу коврових бомбардувань, що будуть заховані у таких бомбах замість вибухового заряду.

Насправді, цю ідею вже втілили у життя у штаті Массачусетс, де підприємців зобов’язали висаджувати ліси для зменшення сліду вуглецю від підприємств, що забруднювали повітря. Така висадка дерев виявилась вдвічі дешевше від ручної. До того ж, потрібно врахувати, що на багатьох територіях це взагалі унікальний шанс щось посадити.

Один з пілотів компанії стверджує, що дані літаки обладнані надточним обладнанням для створення мінних полів, а отже воно може бути легко адаптоване для висадки дерев (конуси мін спеціально розроблені для проникнення на потрібну глибину для засадження території).

На даний момент у світі нараховується приблизно 2500 таких літаків, використовуються вониу 70 країнах світу, а отже можна забезпечити масове впровадження даного проекту. Тільки уявіть, що при  100% використанні всіх літаків можна висаджувати близька 700 000 дерев у день. Ця цифра вже враховує процент успіху ‘’висадка-дерево’’, він складає близько 70 %.

Керівник компанії Моше Аламаро запевняє, що темпи глобального потепління на планеті вимагає висадки близька мільйону дерев у рік. Він переконує, що за найближчі 5 років його компанія може висадити до 5 мільярдів дерев (цього достатньо для відновлення 500 000 га лісопосадок).

Схема

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>