”Я не розумію сучасне мистецтво…”

Плями
Я узяв з собою камінь і поїхав на виставку сучасного мистецтва. Гуляючи по виставці, я залишив камінь в центрі залу, через 2 хвилини навколо мене стояло 8 чоловік.

Знаєте що? Мені набридло прикидатися. Я ходив в художнє училище, написав дисертацію про мистецтво, раз на місяць упродовж 5 років відвідував усі нові виставки і навіть щось купував там. Але зараз я, нарешті, готовий зізнатися: я не в’їжджаю в сучасне мистецтво.

 
Можете вважати мене селюком, але я не розумію, чому сучасне мистецтво має бути дивним і викликати одночасно подив, гнів, напади епілепсії і втрату апетиту. І якщо переді мною монохромні квадратики і ромби, у мене немає анінайменшого бажання обговорювати їх концептуальну складову, задум автора і іншу муть.

 

Давайте заглянемо на виставку робіт Трейсі Емін в галереї “Хейворд” в Лондоні.

 
Впродовж трьох хвилин ці хлопці дивляться на фотографію незнайомої жінки, що сидить на стільці. Уявіть, як швидко вони б її перегорнули, побачивши серед відпускних фотографій мами! Розумієте про що я?

Дівчина у степу
Це відео йде цілу хвилину, і на ньому відбувається тільки те, що ви бачите на фотографії : Трейсі скаче на коні. В цей час у кімнаті сидить купа людей, які з серйозними обличчями дивляться на екран, тримаючись однією рукою за підборіддя. Одна дівчина навіть у блокнот записує! Ось би і мені навчитися концентрувати увагу на нескінченно довгих і абсолютно даремних речах.

Трейсі на коні
Я не розумію, фільм дійсно такий захоплюючий, що можна із завзятістю дивитися його на крихітному екрані сидячи на стільці, який ось-ось розвалиться під тобою?

Цікавий фільм
“Хай йому біс, ті, хто не розуміє, як глибокий сенс цієї полиці, заставленої нікому не потрібним барахлом, такі грубі і неотесані”. Уявіть, що ви намагаєтеся пояснити, про що ця виставка, прибульцеві або людині, що потрапила до нас з Середньовіччя. Сперечаємося, не вийде?

Шафа з фігурками тварин
Як свідчить путівник по виставці, це один з тих експонатів, “які легко не помітити і пройти мимо, – але потрібно зрозуміти його і і приділити йому час”. Особисто мені, щоб зрозуміти, треба багато часу.

Абстракціонізм
Не беручи до уваги відому роботу Казимира Малевича, я не розумію людей, які купують це. До речі, цей чорний простір в рамці обійдеться вам в 20 000 фунтів. Зрозуміло, що багато речей в нашому житті сильно переоцінені. Але давайте будемо чесними, це марення не коштує таких грошей.

''Чорний квадрат''
У цій інсталяції жінка в темній кімнаті лежить на підлозі під звуки не дуже приємних на слух мелодій, тоді як пояснювальний текст повідомляє нас, що так автор хотів виразити своє бачення того, як Інтернет захоплює наші душі в прямому і переносному сенсах. Люба, коли б не Інтернет, ти як мінімум не створила б це “щось”.

Інтернет-сновидіння
Скульптура Мануеля Палоу “5 мільйонів доларів в 1 терабайті”. Художній твір включає зовнішній диск на 1 терабайт, на якому зібрано незаконно скачаних файлів на п’ять мільйонів доларів. Концептуально? Можливо. Мистецтво? Ні.

Терабайт
Ще одна робота Деміана Херста “Давайте їсти зовні”. Як бачите – це герметичний і прозорий бокс в якому коштує стіл з їжею і стільці, і який забитий живими мухами.

Смачного
Це лише деякі приклади того, як художники під егідою сучасного мистецтва створюють щось, що мистецтвом і не є, а поціновувачі сумнівної творчості готові шукати сенс і в зім’ятій пляшці пива, випадково поставленій на стіл, при цьому вживаючи у своїх оцінках розумні слова “екзистенціалізм”, “антиутопія” і “ретро-футуризм”. Може самий час стати чесними, і постаратися відповісти на питання:

Як це

Прекраснеперетворилося в це?

Сучасне

Автор Glen Coco

Джерело adme.ru

”Я не розумію сучасне мистецтво…”: 3 коментаря

    1. Я також підтримую, але частково. А взагалі, раджу подивитись фільм ”Вихід через сувенірну лавку”, цікавий погляд на проблематику сучасного мистецтва і співвідношення гроші/мистецтво

  1. аплодую авторові і дякую за перепост статті.

    Часто забігаю в ПінчукАрт, здебільшого, бо на халяву, але інколи манить та невідомість, яку там можуть показати. Інколи…дуже-дуже рідко знаходжу шось таки дійсно варте уваги, концептуального й дійсно цікавого, але враховуючи його мізерність на тлі іншого побаченого гівна, розумію, чому то всьо викликало б осуд у… мого тата, наприклад, який з захопленням “взахльоб” розказував би про художників відродження і в повному ах… не розумів би ну що гарного і мистецького в “квадраті малевича”…

    Інколи буваю в галереї біля Лаври. Одного разу бачив там картину “Україна” – 8 метрове полотно, що малювалось 3 роки (якшо правильно пам’ятаю)…втілює віру в то, що бодай в одній країні на планеті ще пам’ятають, що таке мистецтво.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>