Роздуми про мистецтво

Мистецтво

Cьогодні я хочу запропонувати вашій увазі дуже цікавий і змістовний уривок з книги американського хореографа Ендрю Саймонета – ‘’Making your life as an artist’’, де він пояснює і аргументує свою точку зору на визначення суті мистецтва і головного завдання кожного митця.

«Більшість людей просто не розуміють, чим ми займаємося.

«Ні, ну а НАСПРАВДІ, чим ти займаєшся?»

«А ти коли-небудь номінувався на цю премію / брав участь у шоу на телебаченні /виставлявся у музеї, проякий я чув?»

«О, а я теж художник! Я раніше «варенки» робив / в караоке люблю співати / пиво варю!»

Художники грають ключову роль у культурі. Але мало хто має про неї чітке уявлення. Давайте з цього і почнемо. Чим же займаються художники?

Багато хто думає про художників, як про спортсменів.

У спорті профессіоналів зовсім небагато — це ті, кого ви звичайно бачите по телевізору. Робота профессіональних баскетболістів — грати у баскетбол. Всі інші, кто грає у баскетбол, — любителі. Вони грають у нього звичайно після роботи.

Саме тому, після 20 років моєї кар’єри художника, я все ще чую від своєї рідні:

«Як там у тебе з твоїми танцульками?»

«Це, напевно, такий кайф!»

«Це допомагає тобі підтянути фізичну форму?»

Для них танець — це хоббі, а не профессія. Це не робота. Це те, чим ти займаєшся звичайно після роботи. Ну, тільки якщо ти не попав на телебачення. «Коли ти вже приймеш участь в цьому ТВ-шоу?»

Це все зовсім не так.

Я сприймаю художників, як вчених.

Так же, які вчені, ми починаємо з питання, ми починаємо з незнання. Ми йдемо в нашу студію і досліджуємо питання.

Як і вчені, по завершенню нашого дослідження, ми ділимося його результатами з публікою і нашими коллегами.

Одні дослідження є фундаментальними і мають інтерес тільки для інших дослідників. Другі — є прикладними, і мають відношення до повсякденного життя. І ті, і другі потрібні. І більшість художників займаються обома напрямками, створюючи експериментальні роботи, які розсувають кордони форми, і роботи для більш широкого інтересу.

Як і в науці, у творчості негативний результат також важливий, як і позитивний.

Виявити, що ті чи інші ліки не допомагають від раку, — дуже важливий результат дослідження. Так же ш і невдалий творчий експеримент — джерело дуже важливої інформації.

Коли ви працюєте з чимось невідомим, коли ви сумніваєтесь у тому, чому  ще не сумнівався ніхто, ви входите у простір, де кожна невдача несе величезну користь.

Невдача у науці і в мистецтві означає, що процесс працює…

Наукові досліди і творчий процесс — два самих надійних засоби рішення задач, коли-небудь створених людством. Піди все іншим шляхом, і наш світ було б не впізнати.

Подивіться навкруги: кожен предмет, кожна поверхня, кожна технологія з’явилась на світ, була покращена і отримала свій вид завдяки науковим дослідам і творчому процессу.

Ми живемо у часи, коли у світі всюди ‘’плавають’’ образи: картинки, слогани, відео, історії, музичні треки, тіла.

99% цих образів створюються з єдиною метою — змусити вас купити щось. І ми, художники, відповідальні за цей єдиний процент, який створюється з любих інших причин: культурних, духовних, политичних, емоційних.

У століття безлічі образів, це становиться священним обов’язком.

Далі буде…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>