Роздуми про мистецтво (продовження)

Мистецтво

Отже, продовжуємо знайомство з Ендрю Саймонетом і його книгою – ‘’Making your life as an artist’’. (початок ви можете знайти тут).

Інколи я думаю про мистецтво, як про їжу.

Харчова промисловість вирішила, що ми повинні їсти незначну кількість рослин і тварин знову і знову. Наприклад, зернові, як відомо, входять в склад більшості американської їжі. Висівки, що отримуються у результаті обробки зернових, додаються практично у всі продукти, а тварини, яких ми їмо, харчуються зерновими. Вони навіть розводять лосось, що харчується зерновими.

Аналогічно цьому, індустрія розваг вирішує, що ми всі повинні сидіти на обмеженій і такій, що повторюється, культурній дієті.

Знову і знову, ми бачимо ті ж самі пять історій. Ті ж три тіла. Ті ж чотири види відносин.

У випадку з харчовою промисловістю, є фермери і ті, хто зберігають сімя рослин. Вони не приймають стандартизації нашої дієти. Вони вирощуюють рослини, які не вписуються у промислове землеробство. Але вони зберігають для нас рослини, які можуть знадобитися нам у майбутньому.

Це саме те, чим займаються художники в культурній сфері. Ми створюємо широкий спектр їжі, якої потребує душа, і яку ігнорує індустрія розваг. Ми зберігаємо культурне насіння, ДНК ідей і концептів, які можуть знадобитися нам завтра.

Чи через 20 років.

Чи через 2000 років.

Створювати мистецтво — означає вірити в кажен конкретний проект. Ми не знаємо точно, яким чином культурна ДНК, яку ми зберігаємо і змінюємо, знадобиться нам завтра.

Але, ми знаємо точно, що багатогранність екосистеми підвищує її життєдіяльність і здатність реагувати на зміни зовнішнього середовища. Це прийнятно ідо культури. Розвиток думки і уяви робить нас більш життєздатними у культурному плані, і дозволяє нам процвітати у часи великих змін

Ми живемо у часи неймовірних і швидких змін, у часи, які потребують від нас думок за межами звичних форм і понять і творчого підходу.

Більшість людей (включаючи художників) не дуже чітко уявляють собі різницю між мистецтвом і розвагою. Індустрія розваг намагається стерти ці різницю назавжди.

Мистецтвоі розваги займаються різними речами.

Розваги розсіюють нашу увагу. Розвага важлива, вона дозволяє нам відволіктись, дати нашій увазі відпочинок. Я обожнюю бойовики. Але я не хочу дивитись їх весьчас.

Як і у випадку з солодким, надлишок абстрагованості може призвести до отруєння.

ЗАДОВОЛЕННЯ ≠ АБСТРАГОВАНІСТЬ

Мистецтво це не брокколі, смак якої витерпіти не можете, але їсти яку корисно. Мистецтво приносить задоволення, наповненість і глибокі відчуття від сміху, перемін і витраченого з користю часу і уваги. Розваги цього не дають.

Розваги втамовують спрагу.

Мистецтво задовольняє потреби.

Його вплив  виходить не з популярності. Якщо ви пригадаєте історію мистецтва, і заберете звідти  все, що не було популярне у свій час, ви втратите більшу частину всього того, що зараз має величезне значення.

То, що сьгодні, здається крайнім, завтра стане мейнстрімом.»

Джерело: roomfor.ru

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>