Враження від книги Айн Ренд ”Атлант розправив плечі”

Атлант розправив плечі
Cьогодні я хочу поділитися з вами враженнями про книгу Айн Ренд ‘’Атлант розправив плечі’’, а також про кінотрилогію за її мотивами.

Почнемо з фільму. Книга ‘’Атлант розправив плечі’’ має три великі частини, відповідно і фільм знімався у форматі трилогії.

Що можна сказати про фільм… В першій і другій частині знімаються зовсім інші актори, які невідомі широкому загалу. Гра акторів особливо не запам’яталася, але впринципі, і суть перших двох частин книги не вимагає якоїсь особливої гри. Але ось третьої частини трилогії я чекаю з нетерпінням, там вже актори мають викластись на повну, інакше передати основну мораль роману буде точно не можливо!

Зміст книжки у фільмі подається з деякими викривленнями, але основа сюжету збережена – і це головне; але тим, хто не читав книги, я думаю, буде трошки важкувато зрозуміти сюжет. Отже, особисто я не радив би витрачати час на перші дві частини кінотрилогії, а, все-таки, прочитати  повністю книгу, і подивитися третю частину фільму цього року (прем’єра запланована на цей рік, але дата ще не відома).

Ну а тепер книга. Спочатку коротко про сюжет: недалеке майбутнє, Америка, глобальна економічна криза, яка з кожним днем породжує глобальну кризу суспільства.  Ряд великих підприємців завзято ведуть боротьбу за можливість отримувати прибуток і підтримувати свої підприємства у робочому стані. Натомість група чиновників у владі робить все для поглиблення кризи з метою наповнити свої кишені під приводом суспільної моралі. Ніщо вам не нагадує?

Хто, чи що може врятувати світ? – Джон Голт. Хто ж такий цей Джон Голт? – це питання лунає на протязі всіх трьох частин книги, навіть тоді, коли він з’являється, як дійова особа.

Якщо хтось думає, що книга нудна і не цікава, це не так. Книга читається дуже легко і невимушено, напевно тому, що тема близька кожному з нас; правда, радіо монолог Джона Голта (фактично, головна мораль книги) сприймається спочатку досить важко. Варто зауважити, що я прочитав книгу на російській мові і мені невідомо, чи існує український переклад.

Отже Джон Голт – головна дійова особа роману, хто ж він? Цим запитанням Айн якби питає нас, де наш розум, здоровий глузд, логіка? Останнім часом люди, у тому числі і в Україні переживають дуже нелегкі часи, і часто піддаються на провокації…своїх емоцій. Але жити і тим паче вижити за допомогою тільки одних емоцій неможливо, потрібен Розум! Саме розум у людській подобі – це і є Джон Голт.

Мені під час читання чомусь найперше згадався харчовий ланцюг у тварин. Такий же ланцюг є і в нашому житті, і кожен з нас займає у ньому невід’ємну частину, яку вибрав сам. І, якщо одна з його частин починає тріщати, починає руйнуватися і весь ланцюг. Звісно, що наш світ не ідеальний, і збої у ланцюгу є неминучими, але на те Бог і наділив нас розумом, щоб ми могли виконувати роботу над помилками і вдосконалювати ланцюг, а не розривати остаточно.

Взагалі, ця книга є унікальна тим, що, окрім головної, основної, моралі, є ще безліч маленьких моралей, і більшість її читачів, я впевнений, знайдуть відповіді на багато питань, на які раніше не могли дати відповідей. Зокрема, мені дуже сподобався символ нового життя Америки – долар. Так, і зараз долар є змістом життя американців, але, в основному, або як засіб для виживання, або як засіб для досягнення багатства. Джон Голт і компанія пропонують поглянути на долар під зовсім іншим кутом зору.

Тематика роману ‘’Атлант розправив плечі’’ була, є і буде актуальною і для майбутніх поколінь. Висновок однозначний – читати всім!

Враження від книги Айн Ренд ”Атлант розправив плечі”: 2 коментаря

  1. Під час читання статті виникло одне питання: чому ти пишеш Джан Голт, а не Джон ГАлт? (можливо різниця в перекладах, які ми читали).
    Тим не менше, цілком згідна, що книгу ТРЕБА прочитати.
    Вона не лише про економіку, суспільство, а й про людські стосунки (бізнес, любов, родичі, заздрість і т.п.), про цінності (скільки раз на противагу ставляться серце і розум).
    Словом, я ще не дочитала до кінця третю книгу, але враження у мене НАЙКРАЩІ! :)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>