Відгук про роман Макса Кідрука ”Не озирайся і мовчи”

Не озирайся і мовчиНову книжку від одного з моїх улюблених авторів Макса Кідкрука я чекав з нетерпінням. І ось в руках нарешті опинилась ‘’Не озирайся і мовчи’’!

Зізнаюся чесно – читав я її дуже довго, але водночас бажання кинути її, не дочитавши у мене навіть не виникало. Спробую пояснити цей парадокс…

Як пише сам Макс, спочатку він хотів вмістити ідею цього роману у повість, але потім вирішив розширити межі. Напевно саме це і трохи мені заважало. В цьому романі Макса Кідрука справді забагато ‘’водички’’.

Але Макс не був би Максом, якби ця водичка кожного разу не підігрівала інтерес до книги (знову дається взнаки дивовижний Слог маестро).  От так от чекаєш кожного разу – ось ось, щось станеться, але… кожного разу нічого. Тому ближче до кінця книжки це вже справді сильно напрягало. Я думаю, з подібним сюжетом можна, все таки, було поступово розкривати суть роману, а не робити це в самому кінці.

Щодо кінцівки – вона насправді мені сподобалась, головного героя спіткала така участь, яка і мала спіткати і всі нюанси, що були не відомими –  розкрилися. Так – простенько, але напрочуд у відповідності до концепції роману.

Отже, це, поки що, найслабший роман Кідрука для мене особисто. Так, манера подачі і слог автора нікуди не поділися і, як завжди, заворожують, але от сюжет ну дуууууууууууужжжжжжжжжееееее роздутий (для повісті підійшло б у самий раз).

Тому, звісно, для фанатів Кідрука – must read, а от для випадкового читача, хто ще не знає, хто такий Макс Кідрук – я би, все таки, не радив починати знайомство з ним саме з цього роману!

Чекаю з нетерпінням ‘’Де немає Бога’’. А поки йду читати ”Жорстоке Небо”, яке я чомусь прогавив у книгографії Макса.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>