Вуличні бібліотеки у Львові

Буккросінг Львів

Наш журнал вже писав про вуличні бібліотеки в США і тоді слабо вірилося, що даний проект може бути реалізований в Україні.  Причин на це було декілька, але найголовніша, – це слов’янський менталітет брати все, що погано лежить.

Але в культурній столиці України – нашому місті Львові, все-таки, вирішили запровадити цей проект у життя і встановити книжкові шафки на зупинках автобусів і електротранспорту.

Питання книжкової безпеки вирішили досить просто і правильно – на шафки з книгами поставили кодові замки (такі, як стоять на більшості під’їздах жилих будинків). Коди до них можна отримати або в інтернеті, або у книгарні.

Такий метод, я вважаю, зводить ризик спустошення вуличних бібліотек до мінімуму. Але ще, думаю, непогано було б закріпити самі книжкові шафи до асфальту, щоб сильні і спраглі до знань не могли б їх просто винести. Але це вже з розряду притирок, напевно.

Організатори проекту чомусь охрестили це Буккросінгом, хоча, на мою думку, це не зовсім правильно. Як відомо, буккросінг – це прямий обмін книгами, а тут ти береш любу книгу, що захочеш і взамін нічого не даєш.

Також організатори просять приносити і додавати у ці бібліотек свої книжки. А ці книжки, що ви берете, не тримати більше двох тижнів; або ж, якщо вам якісь твір дуже припав до душі, ви можете книгу не повертати, але натомість принести якусь книгу з своєї бібліотеки – от це вже певний елемент віддаленого буккросінгу.

Я щиро сподіваюся, що цей цікавий і потрібний проект ще більше приверне увагу українців до літератури і культурно збагатить кожного з нас.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>