Тарас Шевченко, хто він для нас?

Тарас Григорович Шевченко

У цьому році виповнилось 200 років з дня народження великого Кобзаря України – Тараса Григоровича Шевченка. І буквально на днях, слухаючи його вірші, я задав сам собі питання: а ким є Шевченко особисто для мене?

Зізнаюся чесно, у школі Шевченка, як поета, я просто не сприймав. Тоді мені вважалося, що написати цілий ‘’Кобзар’’ патріотично-войовничо-сльозливих віршів, потрібно бути просто навіженим. (звісно, за деякими винятками, але основний мотив його ‘’Кобзаря’’ – саме такий).

Щодо історичної постаті Шевченка, ще з школи я захоплювався ним, як громадським діячем. На мою думку, без Тараса Григоровича не було б нашої держави, і вклад його у здобуття незалежності України є неоціненним.

Щодо поезії, зараз я сприймаю її практично по-новому. Звісно, такій людині, як Шевченко, було не до кохання, краси природи і польоту  у небесах. Він чітко знав, для чого він живе і яка його життєва мета, і відповідно всі свої настрої викладав у віршах.

Але зараз, хоч і без особливого ентузіазму, я можу читати Шевченка безперервно. Так зміст віршів мені до сих пір набридає. Але мова…!!!

Саме завдяки Шевченку зараз я ще глибше розкрив для себе всю унікальність і красу української мови. ПИСАТИ ПРО ТАКЕ ТАКОЮ МОВОЮ – на це здатен тільки справжній і талановитий митець, яким, безперечно, і був Шевченко!

І, мені здається, що саме через красу і велич української мови наш Кобзар хотів донести до нас свою любов, патріотизм і щиру турботу до України!

І, не дивлячись на велику кількість талановитих українських поетів, що жили і живуть на Україні, саме Шевченко відкрив справжню українську мову для українців, та і усьому світу! Можливо, якщо серіал про Шевченка колись побачить світ, моя гіпотеза підтвердиться.

На останок пропоную переглянути дуже цікавий переспів ‘’Заповіту’’ Шевченка від гурту ‘’Тарасова Ніч’’.

А ким Шевченко є для вас?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>