Віконний генератор енергії Сurrent Window

Вікно-вітраж

Вже дуже давно розробники з усього світу працюють над створенням сонячних панелей, які можна було б використовувати в якості енергоефективних вікон.

Але тільки зараз зроблений перший крок у цьому напрямку. Дівчина з Голландії Мар’ян Ван Обель створила проект Сurrent Window, що здатен генерувати енергію.

Сам вітраж зібраний з декількох сонячних панелей. Процес видобутку енергії дуже схожий на фотосинтез у рослин, – енергія виробляється тоді, коли сонце попадає на кольорові частинки вітражу, що зроблені з надчуттєвих фотоелектричних елементів. Ця енергія передається до USB-порту, що розміщений поруч.

Звісно, що вистачає такої енергії тільки для підзарядки невеликих побутових приладів. Наприклад, енергії буде достатньо, щоб повністю зарядити смартфон (близько 7 годин зарядки).

Мар’ян Ван Обель надалі працює над тим, щоб збільшити розмір цих вітражів, щоб їх можна було б використовувати у таких великих приміщеннях, як церкви, готелі тощо.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>