Дорога, що співає

Cпіваюча дорога
Сьогодні у нас в журналі відкривається нова рубрика ‘’Наука’’. Я думаю, більшість з вас погодиться, що більшість науковців вже давно стали справжніми митцями своєї справи, які кожен свій день витрачають на благо людства.

Звісно ж, є багато людей, чиї винаходи зразу ж можна викидати у смітник, але про таких наш журнал писати не буде.

А сьогодні я би хотів розказати вам про співаючі… дороги! Ну точніше не співаючі, а музичні дороги.

Не секрет, що частенько в машинах аж занадто голосно лунає музика, що дуже заважає водію, з іншої сторони – їхати на довгі відстані без музичного супроводу також погано – водій може просто заснути на дорозі.

Точне не відомо, але думаю саме з метою вирішення цієї проблеми датські митці і науковці Джейкоб Фрейд-Магнус і Стін Дженсон створили у рідній країні  ще у 1995 році першу у світі музичну дорогу і назвали її асфальтофон.

Ось так пишеться музика для ‘’співаючої’’ дороги.
Дорожня музика
Принцип її дії дуже простий – на асфальті спеціальним чином кріпляться поперечні невеличкі ямки – борозни. В результаті виходить Піаніно на асфальті. Прокладають такі дороги переважно на великих трасах і працюють вони при досягненні автомобілем певної швидкості, допустимої на трасі (ще одне диво техніки).

На сьогоднішній день ‘’співаючі’’ дороги більш за все поширені у Японії – їх там більше двадцяти. Доречі, під’їжджаючи до Фукусіми, дорога видає городський гімн. Непогано було б при в’їзді наприклад до країн чути їх гімн. Вважаю це було б цікаво і потрібно!

Також такі дороги є у Каліфорнії (США) і біля Сеулу у Південній Кореї.

На мою думку, винахід справді потрібний і цікавий, але який сприймається і буде сприйматися людьми, як певна розвага. Тому потрібно проводити також і роз’яснювальні роботи.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>