Біологічно-екологічний ліхтар

Ліхтар з водоростей

Пропоную продовжити тему науки. Нещодавно я вже писав в нашому журналі про те, що в Японії почав курсувати перший автобус на паливі з водоростей. А сьогодні я хочу вам розказати про нове відкриття, що ще більше розширює сферу корисного використання водоростей.

Французький вчений П’єр Каллея нещодавно презентував ліхтар, що функціонує на основі водоростей, що флуоресціюють, підкреслюючи тим самим важливість і корисність цих організмів у нашому житті.

На даний момент вуглекислий газ є одним з найпоширенішим забруднювачем навколишнього середовища. Не дивлячись на те, що більшість підприємств сплачують значні кошти за його викиди, масштаби цієї проблеми не зменшується. Тому Каллея запропонував екологічне вирішення даного питання, щоб вуглекислий газ забирали водорості, яким він так потрібен для їх життєдіяльності.

П’єр стверджує, що по об’ємах такий ліхтар може забрати стільки вуглекислого газу, скільки і дерево на протязі всього свого життя (за рік – біля тони СO2). Окрім того, ліхтар не тільки забирає вуглекислий газ, а і повертає у повітря кисень.

В принципі цю проблему могли б вирішувати і водорості в океані, скажемо так, на місці. Але світові водойми зараз надзвичайно забруднені діоксином вуглецю, тому у природній спосіб водорості поки що не здатні нам допомогти.

Ну і сама цікава подробиця це те, що, окрім корисності для повітря, водорості здатні виробляти світло. Звісно, інтенсивність такого освітлення не надто яскрава, але його достатньо для самих звичайних потреб.

Використання такого ліхтаря планується на вулицях, у великих будівлях і гаражах (і практично і корисно).

А тепер увага! Сам винахідник каже, що раніше 2035 року його придбати буде неможливо. Причини такої заяви невідомі. Однак можемо здогадатися, що проблема криється у зворотній властивості більшості нашої флори. Вдень він буде забирати вуглекислий газ і давати кисень, а ось вночі, як відомо, навпаки.

Тому даний ліхтар точно потребує ще довгої модернізації. Але ідея, насправді, класна, як на мене. Тому побажаємо успіхів П’єру і його команді!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>