Австралійський дельфін – Ян Торп

Ян Торп
Роздумуючи, хто ж ще з спортивних зірок перетворив свій вид спорту на справжнє мистецтво, чомусь зразу згадалась Ольга Врублевська – моя хороша знайома, і, по-сумісництву, доволі відома львівська блог-леді. А разом з нею згадалася її пристрасть – плавання, про яке сьогодні і поговоримо. Ну а мова піде про австралійського ‘’дельфіна’’ – Яна Торпа.

Ян Торп народився у 1982 році у місті Сідней, що в Австралії. Зростав, як звичайна дитина:  грався з друзями, відпочивав з батьками, любив мультфільми; серед спортивних вподобань маленького Яна – футбол і крікет. Але  батьку його дуже подобався крокет і він записав його до секції, але успіху ці заняття не мали, так як маленький Ян мав недостатню розвинену координацію рухів.  Зразу ж уточню, що батьки його абсолютно не були пов’язані з спортом.

У віці 8 років Ян вирішив скласти компанію своїй сестрі Крістіні і піти на плавання. Це рішення стало ключовим у житті для Яна Торпа.

Завдяки плаванню він зразу ж набирається сил і вже в 14 років стає членом національної збірної Австралії з плавання!

І ось 2000 рік, олімпіада в рідному Сіднеї і зоряний час Яна Торпа.  Зразу три золота і два срібла – небувалий результат для дебютанта олімпіади! Але Ян не зупиняється і продовжує свій тріумф на чемпіонаті світу у Японії у 2001 році, на якому він отримав зразу 6 золотих медалей, до нього ніхто не добивався такого успіху на чемпіонатах світу. Ну і 2004 рік – друга олімпіада Яна у Афінах (Греція). Тут він також виступив дуже достойно, хоча результат вийшов дещо скромнішим – два золота, одне срібло і бронза.

В 2006 році Ян Торп тріумфально заявляє про кінець своєї спортивної кар’єри, але, як це часто буває у професійному спорті, у 2011 році повертається у плавання. Звісно, частково втративши свою спортивну форму, поки що успіхів у Яна небагато. Але талант, так би мовити не проп’єш, та і сам Ян заявив про свою готовність до олімпіади – 2016.

У любому випадку, Ян вписав своє ім’я золотими буквами у історію світового плавання і показав молодим плавцям шлях на вершину…тільки невпинним трудом і тренуваннями!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>