Як я створив звук… або майстер-клас з виготовлення рейнстіка

Рейнстік
Я думаю, багато хто з вас бачив чи, навіть, чув такий перкусійний інструмент, як рейнстік, або, як ще його називають у народі, – посох дощу. І чув на власні вуха, що багато кого цікавить, а звідки ж виникає цей чарівний звук, схожий на дощ. Сьогодні я трошки привідкрию таємницю цього інструменту.

Справа у тому, що вчора я відвідав дуже незвичний майстер-клас з виготовлення якраз того самого рейнстіка. З дозволу майстра, я розкрию деякі подробиці майстер-класу і розкажу цікаві факти про цей інструмент.

Історія цього інструменту починається з стародавнього Перу. Саме там жреці за його допомогою спілкувалися з духами і з іншими вищими силами, у тому числі і з метою виклику дощу. З подальшим розвитком людства, посох дощу починають часто використовувати у медитації, як додатковий засіб для релаксації душі і тіла. Ну а на сьогоднішній день рейнстік набув рис повноцінного музичного інструменту – перкусії, і активно використовується музикантами по всьому світу.

Стосовно класу – нас гостинно прийняла студія ‘’DimYoga’’, що займається організацією йога-марафонів і проекту ‘’йога день’’ у Львові.

Спочатку нам роздали вже готові трубки – заготовки для рейнстіку. Як нам розказали, сам процес виготовлення цих заготовок є найтяжчим і навіть небезпечним для життя! Справа у тому, що, на відміну від Америки, де заготовки для виготовляються з бамбуку, в Україні посох дощу виготовляють з Борщовика. Думаю, практично всі з вас чули про небезпеку цього сорняку і його ядовитого соку. Але існують спеціальні методи як збирати і сушити борщовик без шкоди для здоров’я.

Після додаткової підготовки борщовика вже на класі ми почали створювати звук. Це була сама цікава частина майстер-класу. Одне діло інструмент купити і звикати до його звуку, а зовсім інше – самим створювати звук!

І нарешті наповнювачі для інструменту – теоретично це може бути все, що завгодно, ми використовували гречку, макарони, горох, бісер і пшоно. Саме ці звичайні ‘’начинки’’ і надають рейнстіку цей неповторний і чарівний звук. Кожен компонував ці складові в залежності від свого відчуття звуку.

Потім ми заклеїли інструмент з обох боків і перейшли до декорування. Моя початкова ідея декорування не вдалася, але, завдяки нерівномірним кольоровим плямам, вийшов справжній шаманський посох дощу. Звісно ж, що готові рейнстіки кожен учасник залишив собі на довгу пам’ять про цей чарівний майстер-клас.

Відчуття створення власного звуку неможливо передати словами. Дякую всім, хто був присутнім на класі, за це справжє свято душі!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>