Пам’яті Кузьми Скрябіна

Кузьма Скрябін

В понеділок всю Україну сколихнула ще одна трагічна новина – трагічно у ДТП загинув Андрій Кузьменко, лідер легендарного гурту ‘’Cкрябін’’. В народі його називали просто – Кузьма Скрябін.

Нажаль, занадто часто, самі хороші, добрі і щирі люди йдуть від нас найнесподіваніше. От і Кузьма, ще в неділю радував публіку Кривого Рогу, а в понеділок його не стало.

Колись в 90-х, коли я ще був молодий і зелений, як і наша українська естрада, я був учасником багатьох фан-клубів українських артистів. І ось, після цієї трагічної новини, мені зразу ж згадалася зустріч з Кузьмою, Шурою і Герою в театрі ‘’Воскресіння’’ у Львові. Якже  там було тепло і затишно! Провели ми тоді разом довгий вечір, під час якого Кузьма за ді-джейським пультом радував нас якісною українською і європейською музикою. Ця цікава, щира, і, по-справжньому, дружня зустріч назавжди залишиться одним з найяскравіших спогадів дитинства.

Щодо вкладу Кузьми у розвиток українського музичного мистецтва, то він є величезним, і, я вважаю, справді неоціненним. Коли в 90-і більшість українських артистів творили, в основному, для молодіжної публіки, Кузьма і ‘’Cкрябін’’ творили унікальний музичний матеріал, який тоді оцінила вся Україна! Саме завдяки ‘’Cкрябіну’’ в Україні набув шаленої популярності музичний неоромантизм.

Саме того ‘’Скрябіна’’ я поважаю і продовжую слухати і до сьогодні. ‘’Cкрябін’’ зразка 2000-х я дійсно не сприймав, і, чесно кажучи, не розумію і зараз. Але мушу визнати, що за ці 14 років Кузьма  і його гурт дійсно переродились вже у якісний поп-матеріал. І як шкода, коли фактично на другому піку популярності гурту, Кузьма нас покинув.

І сьогодні я пропоную згадати саме старий ‘’Cкрябін’’ і його період неоромантики. А саме, одну з найулюбленіших моїх пісень – ‘’Казка’’.

Світла пам’ять тобі Кузьма, твої прямі і щирі тексти, я впевнений, змінили багато українців. А твоя щирість, позитив і впевненість надавали і будуть надавати наснаги ще багатьом людям!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>