Ханг – музика космосу

ХангСьогодні я розкажу вам про чарівний інструмент – ханг.

Ханг – це наймолодший з сімейства барабанів, або, як правильніше сказати, перкусії. Цей інструмент виник у 2000 році завдяки невтомній праці Фелікса Ронера і Сабіни Шерер з Швейцарії, що протягом багатьох років експериментували з поєднанням звуків стальної тарілки, гамелану, барабанів, гонгу, музичної пили і інших перкусійних інструментів.  Ханг складається з двух металічних сфер, що з’єднані між собою; ці сторони барабану називаються Ding і Gu.

Варто зауважити, що дозволити собі купити ханг може далеко не кожен перкусіоніст. Він надзвичайно дорогий, тому що виготовляють його тільки на замовлення. Одним з найвідоміших світових перкусіоністів на хангу є Давіде Сваруп з Італії, який нещодавно відвідував Львів, де я особисто в перший раз і познайомився з магічним звучанням цього інструменту. Ну а на Україні найбільше відомий Анатолій Гернаденко з своїм ханг-проектом ‘’Snow’’.

Ханг, на відміну від більшості барабанів, є самодостатнім інструментом, звучання якого по суті не потребує підтримки сторонніх музичних інструментів. Музика, яку випромінює майстер ханга – перкусіоніст, заворожує і гіпнотизує з перших секунд. Ханг допоможе вам на певний час повністю відсторонитися від буденного життя і повністю поринути у свої мрії, а також трошки політати у космосі. Так, саме ‘’космічна’’ – найбільш точний епітет, який характеризує музику, яку випромінює ханг.

Звісно, що оцінити всю красу звучання хангу можна тільки вживу, але для тих, хто зовсім не знайомий з цим прекрасним інструментом, пропоную цікаве відео виступу Анатолія Гернаденка і майстрині пісочної анімації (нажаль, прізвище не відоме). Але сумісний проект вийшов дуже незвичним і надзвичайно цікавим!

Ханг – музика космосу: 3 коментаря

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>