Диско 80-их

Диско

Давайте сьогодні згадаємо “палкі” 80-і і музику нашої молодості – Диско.

Диско виникло в 70-х роках 20 століть майже одночасно, як в США, так і в Європі.

Передусім, диско – це мелодія з високим ритмом від 100 до 140 ударів в хвилину. У мелодиці диско дуже часто використовується оркестрована музика, завдяки якій швидка диско-музика набувала ще більшої мелодійності.

Серед груп, граючих диско, спочатку були оптимісти-новачки, які почали свій музичний шлях ще з шкільних груп, – Аманда Лір, Pussycat і інші. Пізніше їх хвилю підхопили вже багаті і впливові продюсери, під впливом яких з’явилися Boney M. і Dschinghis Khan.

Середина 80-х років стає зоряною годиною диско-музики, а оскільки більшість музичних колективів творили в Європі, нова хвиля диско отримує назву EuroDisco. Такі групи, як Modern Talking, C.C.Catch, Bad Boys Blue, Fancy висаджували в повітря душі і танцполи по усій Європі. Але Америка теж не пасла задніх, у них, правда, диско не набуло такої широкої популярності, але групу Bee Gees американські жителі просто “носили” на руках.

У колишньому СРСР також наслідують усю Європу, і диско стиль теж виходить на перші ролі в країні – “Ласковый Май”, Сергій Мінаєв, На-На на вустах і в серцях у усієї країни. Тодішня влада навіть прищеплює своїм співгромадянам “насильницкий” культ диско, активно запрошуючи в СРСР іноземних артистів диско.

На початку 90-х популярність диско поступово затухає, але завдяки небувалому ажіотажу, і незважаючи на розвиток рок, поп і інших стилів музики в цей період, термін “музика 80-х” в усій Європі назавжди буде асоціюватися тільки з Диско.

Але диско-музика, навіть зараз, в 21 столітті – жива, її класичні нотки використовуються в джазі, рок, поп-музиці, надаючи цим стилям танцювальну харизму.

Саме ж диско дуже тісно злилося з електронікою, утворивши такі популярні зараз стилі, як транс, хаус, техно.

На мою особисту думку, нинішня молодь незаслужена “поклала диско на полицю”. Але, водночас, завдяки мудрості більшості DJ, диско-музика перероджується і набуває нового позитивний сенс в нових музичних стилях.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>