Підводний музей Канкуна

Скульптури Канкуна
У далекому 2009 році біля берегів Мексики, неподалік від Канкуна, був відкритий незвичний музей. Незвичний тим, що всі його експонати, а саме – скульптури, були розміщені під водою.

Музей підводних скульптур – MUSA на даний момент складається більше ніж з 400 експонатів, що розміщені під водою у натуральну величину, і є одним з найбільших і найоригінальніших мистецьких пам’яток у світі.

Створили цей проект Джейсон де Каірос Тейлор, Джеймс Гонсале Кано та Роберто Діас. А створений він був для того, щоб показати глядачам взаємодію екології і мистецтва.

По суті, MUSA – це штучний риф, що населений морськими мешканцями. Для того, щоб підтримувати існування коралів, всі скульптури виготовляють з спеціальних матеріалів. Чому штучний? Справа у тому, що численні туристи, що відвідують його, звісно що негативно впливають на його стан. Але завдяки створенню саме штучних рифів, цей музей вдасться довше зберегти для майбутніх поколінь.

А тепер до конкретики. Щорічно цей музей відвідує більше 750 тисяч туристів, загальна площа території музею – близько 500 квадратних метрів, ну а сумарна вага всіх експонатів становить більше 200 тонн.

На початку роботи музею всі скульптури створював сам Джейсон де Каірос Тейлор. Серед найвідоміших його робіт – ‘’Садовниця надії’’, ‘’Людина у вогні’’,  ‘’Колекціонер втрачених мрій ’’ та наймасштабніша робота – ‘’Мовчазна революція’’.  Але з 2011 року для подальшої популяризації і збільшення експозицій музею починають залучати інших місцевих, а також закордонних митців.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>