Музей туалету в Індії

Музей клозетів

Ми з вами живемо у 21 cтолітті і питання особливої гігієни для нас – це вже норма повсякденного життя, на яку ми навіть не звертаємо уваги. Однак ще близько 2,5 млрд. людей у світі не мають у себе вдома туалету, що на сьогоднішній день для них є недосяжним благом.

Особливо це стосується Індії, і щоб підвищити рівень обізнаності населення, у Нью Делі відкрили унікальний музей туалету.

І хоч сам музей невеликий – тільки з одним залом, він користується надзвичайною популярністю. Для туристів це просто потіха, а для мешканців Індії це щось нове у їхньому житті.

Адже половина з 2,5 млрд. припадає якраз на Індію. І коли у 1970 році лікар Bindeshwar Pathak презентував мешканцям платний туалет, вни не могли стримати… сміх! Бо хто ж буде платити за безкоштовне благо?

Клозет-трон

Однак цей винахід людства, звісно, оцінили і в Індії. І станом на сьогодні все більше встановлюють його у своїх домівках. Також благодійні організації активно спонсорують спорудження вуличних туалетів. Але для більшості корінного населення туалет все ж лишається недосяжним…

Саме завдяки благодійним спонсорам і з’явився цей музей. Основна задача музею – привчити мешканців Індії до правильних звичок. В цьому музеї можна дізнатися про історію винаходу туалету і їх модернізації за декілька десятків років. Серед експонатів – унітази, біде і різноманітні ілюстрації. Є серед експонатів і справжні шедеври – наприклад унітаз королеви Вікторії і дивні англійські унітази, кришки яких нагадують столи. Також серед експонатів є замасковані – унітаз, що нагадує стопку книжок, а інший – скриню з скарбами!

Ну а один з самих цікавих експонатів трон короля Луі XIII, а цікавий він тим, що в основі трону був захований унітаз. Зручно, що тут скажеш.

Система каналізації

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>