Музей-театр Сальвадора Далі у Фегарасі

Театр-музей

Ще століття назад містечко Фігерас в Іспанії було нікому не відомим, але 11 травня 1904 року все змінилося. Саме у цей день народився геній сюрреалізму Сальвадор Далі.

Вже у віці 15 років у міському театрі Фігераса юний Далі проводить свою першу виставку. Напевно, саме тому він вирішив поєднати у своєму яскравому житті живопис і театр. Але про все по черзі.

Ну талант талантом, але потрібно було навчатись. У 17 років він стає слухачем Академії живопису Сан-Фернандо у Мадриді і там же знайомитьсь з кращим другом свого життя – Федеріко Гарсія Лорка. На цьому знайомства з митцями тільки почалось, і у 1926 році він знайомиться з Пікассо, чия творчість надзвичайно вплинула на майбутні твори Сальвадора Далі. Цікаво, що у цьому ж році він був відрахований з академії за конфлікти з викладачами.

Ще один епохальний рік в житті Далі – 1929. Саме тоді він вперше відкриває для себе світ сюрреалізму і знайомиться з своєю музою – Оленою Іванівною Д’яконовою (світ її знає по імені Гала).

Гала була заміжня і рідні далі були проти їх стосунків, тому вони вирішили поселитися у невеличкому селищі Порт-Л’їгат. Далі покидає Фігерас, а з 1940 року і Іспанію – він переїжджає до Америки.(причиною був прихід до влади Франко, який змушував всіх митців приймати крайню ліву позицію).

За свій період життя в Америці (а це довгих 20 років) Далі починає займатися дизайном, активно бере участь у створенні театральних вистав і навіть видає свою автобіографію ‘’Таємне життя Сальвадора Далі, написане їм самим’’. Книга була просто надзвичайно успішна.

У 1960 році до Далі звертається мер міста ФІгерас з проханням подарувати музею свою картину, на що сам митець вирішує відкрити свій музей  у напівзруйнованій будівля міського театру. Далі сказав тоді, що цей театр для нього особливий, так як перша його виставка відбулася саме тут. До того ж він вважав себе саме театральним художником.

Довгих 14 років Сальвадор Далі за допомогою влади і простих громадян займався будівництвом свого ‘’сюрреалістичного лабіринту’’ – театру-музею, який прийшлося відбудовувати практично з нуля.У 1974 році відбулося відкриття музею і Сальвадор Далі став одним з небагатьох митців, чий талант був по життєво збережений у стінах цієї надзвичайної будівлі.

Кожен,хто тоді відвідував цей музей, і ті хто відвідають зараз, зізнаються, що у цих стінах вони повністю відриваються від реальності і занурюються у театр сюрреалізму. Саме це і було на меті у великого митця – через свої творіння подарувати справжню театральну реаліті-виставу для кожного, хто відвідає цей музей.

Дощове таксі і велика Есфірь

Вже на першому поверсі починаються дива: входячи у трьохповерхову будівлю, ви опиняєтесь у п’ятиповерховій! Справа  у тому, що перший етаж розташований на різних рівнях. І на цьому містика тільки починається. Сферичний купол музею став справжнім символом міста Фідерас.

Купол

Під куполом спостерігаємо сцену, на якій можемо побачити декілька творінь митця, серед яких ‘’Оголена Гала, що дивиться на море’’ – перша картина в історії живопису, де Далі спробував цифровий метод: на відстані в 20 метрів, вона перетворюється у портрет Авраама Лінкольна. (цей же принцип Далі використовував і надалі у своїх роботах).

Стелю будівлі прикрашають величезні ‘’Шалтаї-Болтаї’’, стіни будівлі усіяні хлібними булочками, які так любив Далі.

Обличчя Мей Уест

Звісно, що на цьому перелік містичних і захоплюючих експозицій музею не завершується. Тут ви побачите також Ньютона з продірявленою головою, подивитися на прикраси, що були створені за ескізами Далі, відвідати башту ‘’Галатея’’ (на честь коханої) і кімнату-іллюзію кінодіви Мей Уест.   ну і само собою – оцінити живописні шедеври великого митця. Крім цього виставлені також роботи інших митців, що Далі вважав своїми вчителями – Ель Греко, Антонію Пітчоти, Жерара Ду і ніших. Особливим місцем в музеї є також сад під відкритим небом.

Ньютон

Незадовго до своєї смерті Далі прийняв рішення, що поховати його мають саме у рідному музеї. Воля митця була виконана. Його склеп розташований зовсім недалеко від жіночого туалету. Сальвадор Далі і після смерті не зміг обійтись без жіночих пліток.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>