Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку

Museum of Modern Art
Музей сучасного мистецтва, що розташований на Манхеттені в Нью-Йорку, – один з перших і найвідоміших музеїв сучасного мистецтва у світі.

 

Колись проект відкриття Музею вважався однією з самих амбітних і зухвалих ідей сучасності, проте надалі його організація послужила прикладом для установ багатьох інших всесвітньо відомих зібрань творів мистецтва.

 

Музей був заснований в 1928 році за участю сімейства Рокфеллерів, і спочатку розміщувався в 6 залах нічим не примітної офісної будівлі. Відкриття музею відбулося в 1929 році. Відтоді і до наших днів музей пережив 6 масштабних архітектурних реконструкцій. На своєму сьогоднішньому місці музей знаходиться з 1938 року, а його колекція, що налічує величезну кількість витворів мистецтва, створених не раніше 1880 року, постійно оновлюється. У 2004 році музей обзавівся новою будівлею роботи японського архітектора Йоси Танігуті, яка і саме по собі є шедевром сучасного архітектурного мистецтва.

 

Експозиція музею розташована таким чином, що розпочати знайомство з неї логічніше з верхніх поверхів. На верхньому, шостому поверсі проводяться спеціальні виставки. Ознайомившись з ними, варто спуститися на п’ятий поверх, на якому знайшли собі місце колекції скульптури і живопису 1880-1940 років. Тут ви знайдете полотна Сезанна і інших представників постімпрессіонізму. Далі слідують роботи художників різних течій мистецтва, якими так ряснів представлений проміжок часу. Тут можна побачити шедеври Гогена, Руссо, Боччоні, Мондріана, Модил’яні, Кандинського, Лисицького, Бринкуши, Родченко, Міро, Магріта, Дюшана і багатьох інших. Є і зовсім унікальні творіння: “Зоряна ніч” Ван Гога, “дівчата Авіньйона” Пікассо, “Біле на білому” Малевича і “Постійність пам’яті” Далв. До речі сказати, сама краща у світі колекція робіт Пабло Пікассо знаходиться саме тут, в Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорка. Закінчується експозиція п’ятого поверху творами художників сюрреалістів.

Спускатися на четвертий поверх бажано не ліфтом, а по сходах: це дасть можливість помилуватися початковим варіантом знаменитого “Танцю” Матісса(1909) з різних ракурсів. Четвертий поверх музею представлений творами живопису і скульптури 1940- 1970 років. Велику частину експозиції тут займають роботи майстрів абстрактного експресіонізму, мінімалізму і поп-арту. Саме на цьому поверсі музею розмістилися Поллок, Уорхол, Ротко, Де Кунінг, Ньюман, Раушенберг, Ліхтенштейн. Було б легше перерахувати наявні в колекції Музею незнакові роботи цих художників, оскільки саме на цей часовий період доводиться розквіт американського живопису і визнання її у світі. Таблички поряд з іменами живописців свідчать, що багато авторів картин – американські художники, що народилися в Старому Світі : Де Кунінг – в Голландії, Ротко – в Росії.

Третій поверх Музею також цікавий, адже там знаходиться колекція зразків сучасної архітектури і дизайну : дивовижні лампи, химерної форми крісла, дивного вигляду віконні грати і інші знайомі нам предмети, що прийняли абсолютно незвичайні форми завдяки авторству знаменитих дизайнерів і архітекторів : Антонио Гауді, Ле Корбюз’є, Ван дер Рое, Френка Ллойда Райта. Тут же неподалік розмістилися галереї з колекціями малюнків і фотографії.

На другому поверсі, можна оглянути зали друкарської графіки, а також галерею насправді сучасного мистецтва – твори художників сучасності. Саме тут зберігаються роботи Іллі Кабакова – ще одного “американського” автора з Росії.

 
Перший поверх музею цікавий садом скульптур, вхід в який розташовується по сусідству з Бальзаком Родена з бронзи. У саду можна побачити “Козу” Пікассо і стилізований вхід в паризьке метро роботи Гімара. У теплу пору року сад скульптур напевно є найпривабливішою частиною Музею сучасного мистецтва.

 

Будівля Музею має також два підвальні поверхи, зайнятих кінотеатрами. У вартість кожного квитка включена ціна за кіносеанс, а ось який саме фільм побачить відвідувач – справа випадку. Це може бути все, що завгодно : від історичної кіноепопеї до документального фільму якої-небудь експериментальної майстерні з Японії.

 
Ось вже скоро століття, як Музею сучасного мистецтва Нью-Йорка вдається балансувати на тонкій грані між інтересами авангарду, які він у міру можливостей намагається популяризувати, і перевагами широкої публіки, яку він намагається не відлякати.

 
Окремої згадки вимагає ресторан “The Modern”, працюючий при Музеї, і сувенірна крамниця, в якій можна придбати всякі забавні дрібниці на згадку про відвідування Музею. Тут же є у продажу і справжні художні твори роботи сучасних дизайнерів.

 
Сьогодні Музей сучасного мистецтва – одна з ключових пам’яток Нью-Йорка, яку вважають своїм боргом відвідати 2 670 000 чоловік в рік.

Джерело tourister.ru

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>